https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Światowi jeźdźcy wracają do Strzegomia

Po tygodniach niepewności, Strzegom otwiera długo wyczekiwany sezon międzynarodowych zawodów jeździeckich we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Jako pierwsze startują zawody Strzegom Summer Tour, które w tym roku zagoszczą w Morawie dwukrotnie – w pierwszym i trzecim tygodniu lipca.

Już w najbliższy weekend zwodnicy reprezentujący 13 krajów zmierzą się w czterech konkursach międzynarodowych o różnym stopniu trudności. Na stracie zobaczymy blisko 140 koni. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego, czyli jeździecki triatlon to jedna z najtrudniejszych dyscyplin konnych, podczas której para koń-jeździec musi zaliczyć trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki przez przeszkody. Zawody startują w piątek. W tym dniu zawodnicy zaprezentują się na czworoboku podczas próby ujeżdżenia. W sobotę rozegrane zostaną kolejne próby ujeżdżenia oraz konkursy skoków przez przeszkody. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas emocjonującej próby terenowej.

Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych impreza odbędzie się bez udziału publiczności i mediów. Kibice będą jednak mogli dopingować swoich faworytów podczas relacji „live”, która transmitowana będzie na stronie internetowej zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl , na stronie Świata Koni oraz na Facebooku. Transmisje video: sobota, 04.07.2020 – 12.00-18.00 – skoki; niedziela, 05.07.2020 – 9.00-15.00 – cross.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty