https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Polki sprawdzą Czeszki w Wałbrzychu

30 czerwca i 1 lipca o godz. 20.30 reprezentacja Polski siatkarek rozegra w Wałbrzychu dwa spotkania z reprezentacją Czech. Oba mecze odbędą się bez udziału kibiców, ale będą transmitowane w telewizji.

– W niedzielę przyjechałyśmy do Wałbrzycha. Wszystko jest zdezynfekowane i jesteśmy odseparowane od ludzi. Podobnie było podczas zgrupowania w Szczyrku, jesteśmy więc przygotowane i przyzwyczajone. Cieszymy się, że możemy trenować, przestrzegamy obostrzeń i trenujemy – mówi Maria Stenzel.

Wtorkowe spotkanie będzie pierwszym meczem siatkarskim w Polsce od początku marca 2020 r.

– Cieszymy się, że jest nam dane rozegrać oficjalny mecz i wracać powoli do tego wszystkiego. Nie wiemy, jak grają Czeszki, bo po takiej przerwie nie możemy ich sobie rozpisać, tak samo jak ona nas. Będziemy zatem grały w ciemno, a wszystko wyjaśni się w trakcie meczu – podkreśla Magdalena Stysiak.

– W tej specyficznej sytuacji jest to rodzaj jakiejś ekscytacji, meczu, na który czekało się bardzo długo. Wszyscy są ciekawi jak to będzie wyglądało, a my szykujemy się jak na święto. Ten mecz powiem nam prawdę na temat dyspozycji zespołu i na pewno zapadnie nam w pamięć – dodaje selekcjoner bialo – czerwonych Jacek Nawrocki.

Niestety, trybuny hali Aqua-Zdrój będą zamknięte dla kibiców. Ale Polski Związek Piłki Siatkowej, wspólnie ze spółką Aqua-Zdrój, przygotował specjalne kino samochodowe zlokalizowane przy hali przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu. W ten sposób każde spotkanie w Wałbrzychu będzie mogło obejrzeć na ekranie po 50 osób.

– Aby otrzymać bezpłatną wjazdówkę, wystarczy wysłać wiadomość na adres klubkibica@pzps.pl z informacją na który z dni chcielibyście otrzymać takowe prawo wjazdu. Do udziału w tej promocji nie jest wymagana rejestracja w Klubie Kibice, a to oznacza, że każdy z Was ma szansę w ten niecodzienny sposób obejrzeć zmagania reprezentantek Polski! Jedna osoba może otrzymać tylko jedną wjazdówkę. Decyduje kolejność zgłoszeń – informuje Polski Związek Piłki Siatkowej.

(RED)

REKLAMA

Click Here