https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie ma nowych zakażeń, ale będzie respirator

Według danych Ministerstwa Zdrowia (stan na dzień 24.03.2020 r., godz. 21:21) w Polsce zostało potwierdzonych 901 przypadków zakażenia koronawirusem i 10 ofiar śmiertelnych. W województwie dolnośląskim odnotowano 134 zakażenia i 2 zgony. Nie ma nowych zakażeń w powiatach wałbrzyskim i świdnickim, ale jest pierwszy przypadek zakażenia w powiecie kłodzkim.

– Z przykrością zawiadamiam, że mamy pierwszy potwierdzony przypadek osoby z koronawirusem. Mieszkanka Kudowy Zdroju przebywa na leczeniu w szpitalu w Wałbrzychu. Sanepid informuje wszystkie osoby, z którymi miała styczność. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! A Wy zostańcie w domach, jeśli możecie – mówi Maciej Awiżeń, starosta kłodzki.

Dużo lepsze widomości napłynęły z powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego. W wałbrzyskim nie ma nowych osób zakażonych, 13 osób jest hospitalizowanych, 275 osób jest poddanych kwarantannie, a 107 nadzorem epidemiologicznym (stan na 24 marca 2020 r., godz. 14.00). W świdnickim też nie ma nowych zakażeń, u 3 osób (dwie ze Świebodzic) potwierdzono korona wirusa i są one hospitalizowane, 49 osób jest poddanych kwarantannie, a 108 nadzorem epidemiologicznym (stan na 24 marca 2020 r., godz. 15.00).

Błyskawiczna zbiórka

22 marca Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacja SMS Z NIEBA zainaugurowały ogólnopolską akcję pn. “Zanurzeni w miłości”, polegającą na zbiórce funduszy na zakup respiratorów dla szpitali w Polsce. Na jeden respirator potrzeba ponad 100 tys. złotych. Trzecim szpitalem, który otrzyma taki sprzęt, jest Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu!

– Zaledwie kilku godzin potrzebowaliśmy, aby zebrać kwotę niezbędną do zakupu respiratora dla naszego szpitala. Dziękuję wszystkim za wsparcie! – podkreśla dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj