https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zagrają w podgrupach?

Decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, wszystkie rozgrywki zostały zawieszone do 26 kwietnia 2020 roku. O ile warunki na to pozwolą, rozgrywki mogą zostać wznowione w skróconej formie.

– Mamy wariant rozpoczęcia rozgrywek w maju – mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN.

Pomysł Andrzeja Padewskiego uwzględnia opóźnienie rozgrywek w ligach seniorskich od trzeciej do klasy C, które – w wielu przypadkach – nie wznowiły jeszcze rywalizacji w rundzie wiosennej. Biorąc pod uwagę amatorski charakter tych zmagań, który wyklucza grę dwa razy w tygodniu, np. środa – niedziela, prezes DZPN proponuje, by aktualne tabele podzielić na pół i sezon dokończyć w podgrupach: drużyny z miejsc 1-8 będą grały o awans, a z miejsc 9-16 o utrzymanie.

Wiele wskazuje na to, że – jeśli uda się wznowić rozgrywki piłkarskie – to w ekstraklasie zostanie dokończony tylko sezon zasadniczy (runda w grupach zostanie odwołana). Nie wiadomo w jakim wariancie mogłyby dokończyć sezon piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wraz z pozostałymi ekipami ekstraligi, a także wszystkie pozostałe ligi na szczeblu centralnym.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj