https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Niezapomniane zajęcia

Dolnośląskie ferie dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się dwutygodniowe zajęcia zimowe organizowane przez Centrum Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy wraz ze świetlicami wiejskimi. Z bogatej oferty zajęć  skorzystało ok. pięćdziesięcioro dzieci z terenu Gminy Głuszyca w wieku 6-12 lat.

Oprócz warsztatów plastycznych poprowadzonych przez artystę malarza Ryszarda Berczyńskiego dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologicznych i w ciekawych spotkaniach. O swoich egzotycznych podróżach do Afryki opowiadała z pasją radna Beata Drapała. Wiele wartych uwagi informacji o świecie przyrody przekazał dzieciom Krzysztof Żarkowski, ornitolog, fotograf i obserwator przyrody. Uczestnicy zajęć poznali  wiele atrakcji turystycznych naszego regionu: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz zamek Książ i Palmiarnię w Wałbrzychu, Multimedialne Muzeum Karkonoszy i Świat Kolejek w Karpaczu, Krainę Wygasłych Wulkanów w Dobkowie. Po nowej trasie multimedialnej w Podziemnym Mieście Osówka oprowadził dzieci prezes Zdzisław Łazanowski.

Odwiedziny Komisariatu Policji w Głuszycy i remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej pozwoliły na zapoznanie się z obowiązkami policjanta i strażaka. Nie zabrakło także ciekawych pogadanek na temat bezpieczeństwa i sposobów na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Wiele radości i kreatywności wzbudziły w dzieciach zajęcia z teatrzykiem z walizki zorganizowane  przez zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, a także konkursy plastyczne i ekologiczne. Wiele miłych wrażeń dostarczył film „Doktor Dolittle”, który zobaczyły dzieci w wałbrzyskim Cinema City. Zwieńczeniem udanego wypoczynku od zajęć szkolnych był bal karnawałowy, na którym pojawiły się ulubione postaci z bajek, wróżki, księżniczki czy piraci. Dziękujemy wszystkim dzieciom za pełen radości wspólnie spędzony czas.

– Dziękuję wszystkim, którzy wsparli organizację głuszyckich zajęć zimowych, zaproszonym gościom, funkcjonariuszom policji i strażakom, instruktorom Centrum Kultury, świetlic wiejskich, bibliotekarzom. Serdeczne podziękowania za dofinansowanie zajęć składam burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi i radnym Rady Miejskiej w Głuszycy – dodaje dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska.

(SJ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty