https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zatańczą przeciw przemocy

– One Billion Rising/ Nazywam się Miliard – to międzynarodowa akcja, której finał jest 14 lutego – na całym świecie właśnie w Walentynki. Już ósmy raz spotkamy się, żeby razem zatańczyć przeciw przemocy wobec kobiet i dziewczynek, by dać wyraz solidarności z wszystkimi, które tej przemocy doświadczają, by głośno mówić o tym co możemy zrobić, by było nam wszystkim bezpieczniej – mówi współorganizatorka akcji w Wałbrzychu dr Małgorzata Beślerzewska.

– Wałbrzych włącza się kolejny raz w międzynarodową akcję One Billion Rising. To ważne byśmy powtarzali jak ważny jest szacunek dla granic drugiego człowieka. Przyjdźcie. Przecież każdy i każda z nas ma jakąś ważna dla siebie kobietę lub dziewczynkę. Przyjdźcie dla nich. To nasza wspólna sprawa – wyjaśnia i zachęca Natalia Achmatowicz z Antyprzemocowej Sieci Kobiet.

Finał, a przede wszystkim wspólny taniec (ale nie tylko) od będzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w cantrum handlowym przy ul. 1 Maja w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Więcej informacji i bieżąco uzupełniane szczegóły można znaleźć pod linkiem https://www.facebook.com/onebillionrisingwalbrzych/.

– Bardzo ważna informacja – nie trzeba umieć tańczyć, ważne jest, aby przyjść tego dnia i wspólnie dać wyraz braku zgody na przemoc. Należy dodać, że przemoc domowa wobec kobiet jest najczęściej zgłaszanym przestępstwem – dodaje Małgorzata Beślerzewska.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj