Pogoń nie dogoniła Górnika

Koszykarze Górnika Trans.eu w kolejnym meczu I ligi pokonali w Wałbrzychu Pogoń Prudnik 82:71.

Podrażnieni zaskakującą porażką w Kołobrzegu wałbrzyszanie, mecz z Pogonią rozpoczęli od prowadzenia 6:0, a po 5 min. gry było już 16:5. Przez kolejne 3 min. oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów, lecz szybcie impas strzelecki przełamali gospodarze, którzy I kwartę wygrali 25:10. Prudniczanie, wśród których jest trzech reprezentantów Polski w koszykówce 3×3, nie byli w stanie nawiązać walki także po przerwie, co pozwoliło Górnikowi budować przewagę. Dość powiedzieć, że już w 17 min. spotkania miejscowi wygrywali 47:20, ale w końcówce tej ćwiartki zabrakło im koncentracji, co pozwoliło rywalom odrobić część strat.

Na drugą połowę Górnik wyszedł prowadząc 50:28 i tym razem obyło się bez „syndromu trzeciej kwarty”, bo podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego kontrolowali grę i wynik. Do połowy ostatniej odsłony przewaga wałbrzyszan oscylowała w okolicach 20 oczek, ale po serii rzutów P. Garwola Pogońm zmniejszyła straty, lecz nie była w stanie odwrócić losów meczu.

A w najciekawszym meczu tek kolejki Czarni Słupsk doznali drugiej porażki z rzędu, tym razem ulegając na własnym parkiecie WKK Wrocław 76:81.

W następnej kolejce 16.02. o godz. 18:00 Górnik Trans.eu rozegra wyjazdowe spotkanie z Miastem Szkła Krosno.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Pogoń Prudnik 82:71 (25:10, 25: 18, 19:21, 13:22)

Górnik: Damian Pieloch 18, Marcin Wróbel 13, Karol Kamiński 10, Krzysztof Jakóbczyk 9, Grzegorz Kulka 9, Damian Cechniak 6, Maciej Koperski 5, Bartłomiej Ratajczak 4, Rafał Glapiński 3, Kamil Zywert 3, Mateusz Podejko 2, Damian Durski 0.