Wpadki faworytów

W spotkaniu XXII kolejki I ligi koszykarzy Kotwica Kołobrzeg pokonała Górnika Trans.eu Wałbrzych 77:72 (19:18, 16:13, 27:16, 15:25). To czwarty mecz przegrany w tym sezonie przez podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego. Swój mecz z AZS-em w Opolu przegrali także po dogrywce Czarni Słupsk.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Górnika 18:10, ale w końcówce I kwarty Kotwica zdołała odwrócić wynik. Wyrównana gra toczyła się do długiej przerwy, na którą „Czarodzieje z Wydm” schodzili prowadząc 35:31, ale po zmianie stron okazało się, że wałbrzyszanie mają problemy z koncentracją, co gospodarze skrzętnie wykorzystali budując przewagę. Po pół godzinie gry Kotwica prowadziła różnicą 15 pkt. (62:47), ale Górnik rzucił się do odrabiania strat. Na półtorej minuty przed syreną kończącą zawody kołobrzeżanie prowadzili już tylko 76:72, lecz nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

Górnik Trans.eu: Damian Cechniak 15, Krzysztof Jakóbczyk 12, Karol Kamiński 12, Maciej Koperski 11, Grzegorz Kulka 11, Damian Pieloch 9, Kamil Zywert 2, Damian Durski, Marcin Wróbel, Rafał Glapiński, Bartłomiej Ratajczak. Trener: Łukasz Grudniewski

Następny mecz Górnik Trans.eu rozegra już w środę, 12 lutego w hali Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. Od godz. 18.00 wałbrzyszanie będą podejmowali Pogoń Prudnik.