https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wicelider z Wałbrzycha

Siatkarze MKS-u Aqua-Zdrój szybko zapomnieli o wpadce w Żaganiu. W sobotnim meczu wałbrzyszanie pokonali wyżej dotychczas sklasyfikowany AZS UZ Zielona Góra 3:1 i tym samym – po krótkiej przerwie – powrócili na fotel wicelidera II ligi.

Z wyjątkiem trzeciej partii, w której rozluźnieni gospodarze dali się zaskoczyć akademikom z Zielonej Góry, w pozostałych setach dominacja podopiecznych trenerów Janusza Ignaczaka oraz Fabiana Kurzawińskiego nie podlegała dyskusji. Wałbrzyszanie zwyciężyli 3:1 wygrywając poszczególne odsłony do 18, 15 oraz 21.

– Kluczem do wywalczenia 3 „oczek” okazała się między innymi skuteczna gra skrzydłowych, których dodatkowo w ostatniej partii wsparli nasi środkowi zdobywając kilka ważnych punktów – przyznał trener Fabian Kurzawiński.

Statuetkę MVP otrzymał Marcin Dereń, który wchodząc z ławki rezerwowych w pierwszym secie poprawił grę zespołu na przyjęciu. Podczas meczu przeprowadzono licytację piłki z podpisami przedstawicieli UKS Kinder Volleyball Wałbrzych, z której dochód przeznaczono na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej właścicielem został Jarosław Dusza, organizator i pomysłodawca Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Aqua-Zdrój, który wylicytował piłkę za 420 złotych. Warto również dodać, iż w trakcie spotkania trwała rejestracja dawców szpiku kostnego fundacji DKMS.

A przed siatkarzami i kibicami drugi z meczów „kampanii styczniowej” – już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w hali Aqua-Zdrój spotkanie z MUKS Ziemia Milicka Milicz.

– Do Wałbrzycha przyjeżdża zespół, który w pierwszej rundzie jako pierwszy wygrał z nami za 3 punkty. Czas zatem na rewanż, bo nasza drużyna z pewnością będzie chciała zrewanżować się za tę porażkę. Czeka nas zatem emocjonujące widowisko – dodaje trener Kurzawiński.

Bilety wstępu w cenie kosztują 5 zł, a dzieci do 7 roku życia mają wstęp bezpłatny. Strefę małego kibica zapewni UKS Kinder Volleyball (gry i zabawy dla najmłodszych z konkursami), a dla obecnych kibiców będą przygotowane upominki przez partnerów.

MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – AZS UZ Zielona Góra 3:1 (25:18, 25:15, 19:25, 25:21)

MKS Aqua-Zdrój: Szczygielski, Nowak, Redyk, Gawryś, Leński, Kulik, Zieliński (libero) oraz Dereń, Laskowski, Sroka, Mikulski. Trenerzy: Janusz Ignaczak oraz Fabian Kurzawiński

(RED, Fot. MKS Aqua Zdrój)

REKLAMA