https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rekordowe granie z WOŚP

Po raz kolejny mieszkańcy gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej okazali wielką hojność podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W każdej z miejscowości podczas kest i imprez zebrano rekordowe kwoty. A w skali kraju to już jest 115 362 894 zł! Środki zebrane podczas 28 finału WOŚP zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji z takich dziedzin medycyny jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

BOGUSZÓW – GORCE

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca a Boguszów-Gorce może się pochwalić nie lada wynikiem w tegorocznej zbiórce – 33 153,76 zł!

– Oj działo, się działo w tym roku w Boguszowie i Gorcach. Akcję rozpoczęliśmy w siedzibie sztabu, czyli Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach już 11 stycznia od kiermaszu ciast, drobiazgów i loterii przygotowanej przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach oraz od kiermaszu rękodzieła przekazanego nam przez boguszowskie rękodzielniczki: Alicję Wójcik, Kamilę Markowską i Martę Filipek. Tego samego dnia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MBP-CK odbył się koncert z licytacjami w wykonaniu Nairy Ayvazyan i gości. W niedzielę od godziny 8.00 blisko 50 wolontariuszy kwestowało na ulicach naszego miasta. Niedzielny program, obok kiermaszu z drobiazgami, wypełniła premiera spektaklu dla dzieci pt. „Złota rybka” w wykonaniu grupy teatralnej Krewni i Znajomi Królika. Salę widowiskową MBP-CK po spektaklu opuszczała wzruszona do łez publiczność. O godz. 15.00 Finał WOŚP w Boguszowie-Gorcach przeniósł się do Centrum Kulturalnego Witold, a siedziba boguszowskiego sztabu WOŚP opanowała gorączka liczenia datków ofiarowanych przez ludzi wielkiego serca – mieszkańców Boguszowa – Gorc i okolic. CKK Witold przygotowało dla mieszkańców 5-godzinny program, w którym znalazły się takie atrakcje jak: pokazy karate UKS Shinkyokushinkai, pokaz taneczny w wykonaniu grupy z Akademii Sportu Gorce oraz koncert zespołu Pozytywni z Mieroszowa. Gwiazdą wieczoru był zespół Bethel, który wprowadził zebraną widownię w bardzo pozytywny nastrój. Wielki boguszowski Finał WOŚP zwieńczyło „światełko do nieba” – zimne ognie. W tym roku grali z nami: ZGM S.p. z o.o. – CKK Witold i Ośrodek Dzikowiec, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Boguszowie-Gorcach, hotel Piotr i restauracja Magdalenka, restauracja i pizzeria Baryt, kawiarnia Choco & Latte, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu. Dziękujemy sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXVIII Finał WOŚP nie miałby racji bytu – podkreślają organizatorzy imprezy.

CZARNY BÓR

Pokaz magii i iluzji, brawurowe licytacje, cudowni młodzi artyści, stoiska sołeckie, fajerwerki, a przede wszystkim gorące serca i hojność mieszkańców przyniosły efekt w postaci absolutnie rekordowej zbiórki. 40 tysięcy złotych – tyle na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uzbierać w Gminie Czarny Bór.

12 stycznia 2020 r. Gmina Czarny Bór, po raz kolejny zagrała w największej Orkiestrze świata – Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! W ramach czarnoborskiego sztabu zorganizowano, pełną emocji i niespodzianek rodzinną imprezę charytatywną. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych. Wszystkich oczarował jeden z czołowych polskich iluzjonistów – MAGIK MARKUS (oficjalnie jedyny na świecie Biegły Sądowy Ekspert w Dziedzinie Sztuk Iluzji). Na scenie zaprezentowali się także najmłodsi artyści – przedszkolaki z Witkowa i Czarnego Boru oraz ich starsze koleżanki uczennice GZS-P – wzruszając do łez tłumnie zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło też loterii fantowej oraz stoisk sołeckich, serwujących przepyszne ciasta, kawę, herbatę oraz znane w całym regionie czarnoborskie pierogi. Były oczywiście i licytacje, które brawurowo i z poczuciem humoru poprowadził znany kabareciarz Jarek Marek Sobański. Podczas imprezy wylicytowano blisko 90 różnorodnych gadżetów, voucherów i usług, a dochód z samych aukcji wyniósł 22.130,00 zł. Najwięcej emocji wzbudziły licytacje: złotego serca z pracowni Wiesława Cozaca (4.000,00), przelotu samolotem Stefana Dynerowicza (2.200,00), Misia Giganta ofiarowanego przez Damiana Romanika (2.100,000) oraz Nartusi i Nartka – czarnoborskich krasnali podarowanych przez Stowarzyszenie Atrakcyjni (1.250,00 za 2 szt.) Atrakcyjny program, sprawna organizacja, zaangażowanie i gorące serca mieszkańców sprawiły, że po raz kolejny wielkoorkiestrowa zbiórka w Gminie Czarny Bór (jednej z najmniejszych gmin w Aglomeracji Wałbrzyskiej) okazała się rekordowa. Kwota 40 tysięcy zł uzyskana przez czarnoborski sztab w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy to 8,35 zł, co daje jeden z najlepszych wyników w Powiecie Wałbrzyskim.

Czarnoborski Sztab WOŚP składa gorące podziękowania wszystkim, którzy wsparli działania sztabu oraz przyczynili się do tej wspaniałej rekordowej zbiórki.

GŁUSZYCA

Głuszycki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28 finału 12 zebrał rekordową kwotę 15 043,5 zł! Zbiórka na ulicach Głuszycy zaczęła się w niedzielny poranek. Kwestującymi wolontariuszami byli także Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Dorota Hałas – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy. Głuszycki sztab WOŚP, działający jak co roku w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej, zorganizował popołudniowy finał, na który licznie przybyli mieszkańcu naszej gminy i okolic.

Po raz pierwszy finał WOŚP-u zorganizował głuszycki ośrodek Geramus, którego załoga, jak i podopieczni, spisali się na medal. O godz. 15.30 w sali widowiskowej CK-MBP w Głuszycy zabrzmiał znany wszystkim hymn WOŚP, zagrany przez Głuszycką Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Wszyscy zebrani upamiętnili minutą ciszy tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza. Po pełnym energii koncercie głuszyckiej orkiestry zaczęły się pierwsze licytacje. Hojność i otwartość serc głuszyckiej publiczności przeszła najśmielsze oczekiwania. Wszystkie wylicytowane przedmioty zasiliły w znaczący sposób puszkę fundacji. Zacięta licytacja toczyła się o m.in. o kupon na lot balonem i ostatecznie zakończyła się na kwocie 1 500 zł.

Koncert zespołu Paranoja Hotel, który zagrał swoje autorskie kawałki, jak i znane rockowo-bluesowe covery, wprawił wszystkich w radosny nastrój. Wiele chwil wzruszenia dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności występy tańczących dzieci przygotowanych przez choreograf Jadwigę Schwebs. Motylki, Pirueciki i Gwiazduchy pokazały klasę! Swoje talenty zaprezentowali także Bartek Makułowicz, Ola Harasimowicz (dwukrotnie!), Maja Sibirska, Martyna Pokorska, Magda Jelewska, Maria Kuźma, Marcelina Popik, Iga Smusz, Nikola Smusz – młodzi uczestnicy zajęć nauki gry na gitarze prowadzonych przez Marcina Zalesia oraz zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala. Koncert i licytacje poprowadzili Sabina Jelewska i Artur Gołda.

–  Za każdy gest wsparcia, za każdą wpłatę do puszek i aktywny udział w licytacjach serdecznie dziękujemy! Dziękujemy za finał pełen życzliwości i uśmiechu, za ciężką pracę całemu sztabowi WOŚP w Głuszycy na czele z Dorotą Link, wszystkim niestrudzonym wolontariuszom – grupie młodzieży (Nikola Śleszyńska, Paulina Górska, Paulina Jelewska, Daria Stępień, Jakub Stawiński, Stanisław Janusz, Kornelia Głód) oraz Burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi i dyrektor SP3 Dorocie Hałas. Dziękujemy jak zawsze niezawodnej ekipie pracowników Centrum Kultury oraz wszystkim, którzy wsparli swoimi datkami głuszycki sztab. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w licytacjach i osobom, które przekazały przedmioty na licytacje, a są to: Magda i Karol Szyszka, Łukasz Pokorski, Marcin Wiącek z Maratonu Pieszego Sudecka Żyleta, Wanda Karlak, Krzysztof Zapart ze Świdnickiego Klubu Balonowego oraz malarki – Marzena Zdun i Joanna Ugarenko-Czubacka. Wielkie podziękowania dla głuszyckich przedsiębiorców: Gracjana Rudnickiego z Łowiska Pstrąga Złota Woda, Grzegorza Czepila z Jadła i Krystiana Jóźwiaka z restauracji Gościniec Sudecki, którzy zadbali, by nasi wolontariusze nie byli głodni. Wielkie podziękowania za zaangażowanie dla załogi i podopiecznych ośrodka Geramus na czele z prezesem Markiem Karasiem i dyrektor Sylwią Prorok. Wielkie dzięki dla wszystkich artystów 28 finału dla: Głuszyckiej Orkiestry Dętej, zespołu Paranoja Hotel, przeuroczych małych baletnic i tancerek z grup Jadwigi Schwebs, zdolnych wokalistek – podopiecznych Radosława Zychala, młodych gitarzystów – uczniów Marcina Zalesia. Wielkie dzięki dla niezawodnego Artura Gołdy – wyliczają organizatorzy.

JEDLINA – ZDRÓJ

W uzdrowiskowym mieście 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zorganizowany w hali uzdrowiskowo-spacerowej. Oprócz zbiórek do puszek kwestarskich, prowadzonych przez wolontariuszy, możliwe było też wsparcie Orkiestry podczas finału w hali uzdrowiskowo-spacerowej przez zakup różnego rodzaju przedmiotów: biżuterii, rękodzieła artystycznego, porcelany, ozdób i zabawek, oraz wzięcie udziału w licytacjach. Wśród przedmiotów przekazanych na licytację znalazły się między innymi vouchery na różnego rodzaju usługi i zabiegi, wycieczki zagraniczne, wysokiej klasy kosmetyki, pióro Burmistrza Jedliny-Zdroju Leszka Orpla i piłka do siatkówki Reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w 2018 roku.

28. Finał WOŚP to również koncerty. W tym roku zagrały zespoły SILENTlive, Grzybek Band i Paranoja Hotel. Był występ dzieci i młodzieży z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Nie zabrakło też innych atrakcji. Był słodki poczęstunek, pomiary ciśnienia krwi, a także gry i zabawy, nie tylko dla najmłodszych. Zakończeniem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było efektowne „Światełko do Nieba”.

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jedlinie-Zdroju zebrano ponad 12 000 złotych, w tym 4 000 złotych z licytacji.

MIEROSZÓW

– Uwaga Mieroszów! Jesteście wielcy! Z naszych sztabowych wyliczeń, dzięki Waszej hojności i dobrym serduszkom udało się nam zebrać rekordową sumę… uwaga!… 29 847,68! – cieszą się organizatorzy mieroszowskiego finału WOŚP.

W Mieroszowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od piątku do niedzieli. W dniu wielkiego finału odbył się Rodzinny Marsz „Policz się z cukrzycą” pod wieżę widokową, na której wspólnie rozwieszono orkiestrową flagę 28 Finału WOŚP, po czym uczestnicy przeszli do Mieroszowskiego Centrum Kultury. A tam zaśpiewały dziewczęta z Sekcji Wokalnej MCK pod kierownictwem Krystyny Cybulskiej, a przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie przeniosły wszystkich jeszcze na chwilę w świąteczny, bożonarodzeniowy czas. Wystąpił klaun Rufi Rafi z przedstawieniem „Bazar”, natomiast aktor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Paweł Kuźma, wraz z Frankiem, w formie stand up-u opowiedzieli dlaczego warto pomagać. Z kolei Jan Walkowiak przeprowadził dla dzieci krótki kurs rysunku, a następnie rysował karykatury. Grupa animatorów „Olivier” ze Świdnicy zapewniła doskonałą zabawę wszystkim dzieciom, wraz z balonikowym zoo, malowaniem buziek i robieniem ogromnych baniek. Dawid Siennicki i Grzegorz Lektarski, ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy, zaprezentowali sprzęt i stosowane metody ratownicze, a na akordeonach zagrali bracia Matusiewicz. Przez cały dzień można było spotkać na ulicach kwestujących wolontariuszy, a w Mieroszowskim Centrum Kultury czekała loteria fantowa, kiermasz, wata cukrowa i popcorn oraz domowe ciasta upieczone przez mieszkańców Gminy Mieroszów – wszystko dla za symboliczne parę złotych do puszki WOŚP.

SZCZAWNO-ZDRÓJ

O godz. 9.00 wolontariusze z „Ceramika” wyruszyli w teren, także do Gminy Stare Bogaczowice, by pobić kolejny rekord! A od godziny 12.00 do 17.00 warto było wybrać się pod Wieżę Anny – tam o dobrą zabawę zadbał jej Honorowy Właściciel Andrzej Sikoń wraz z pomocnikami. O godz. 17.00 impreza przeniosła się do Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, gdzie poza koncertami odbyła się licytacja zarówno Wieży Anny, jak i wielu innych ciekawych przedmiotów, które udało się zebrać radnym i innym osobom oraz podmiotom. Pod młotek poszły m.in. piłka z autografami piłkarzy pierwszego zespołu Legii Warszawa, szalik siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, Toyota RAV4 na cały weekend, usługi kosmetyczne, czy voucher na lekcje angielskiego.

– Jak się okazało, Andrzej Sikoń ponownie został Honorowym Właścicielem Wieży Anny. Wylicytowana za 1000 złotych znów trafiła w ręce tego, który przez ostatni rok bardzo dobrze się nią opiekował. Cieszymy się i mamy nadzieję na owocną współpracę. Wspólnie możemy więcej! Niech więc tegoroczne hasło WOŚP „Wiatr w żagle” będzie pewnego rodzaju symboliką i przyświeca nam przez kolejne miesiące tego roku. A kolejne wieści ze sztabu w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju są doskonałe, bowiem mówią o szczawieńskim rekordzie #wośp202! 22 168,47 zł i 118,62 € to kwota, którą dotychczas udało się policzyć naszym dzielnym wolontariuszom – podkreślają organizatorzy 28 Finału WOŚP w Szczawnie-Zdroju.

ŚWIEBODZICE

Tegoroczną imprezę na rzecz WOŚP, zlokalizowaną tradycyjnie na osiedlu Piastowskim w Świebodzicach, rozpoczęła parada MOTOWOŚP na czele z burmistrzem miasta Pawłem Ozgą. Niemal równolegle miłośnicy rekreacji na świeżym powietrzu wyruszyli w biegu pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Jednak to był dopiero początek atrakcji. Przez cały dzień halę sportowo- widowiskową odwiedziły rzesze mieszkańców o wielkich sercach, a wśród nich wielu radnych miejskich, którzy hojnie wsparli akcję. Oficjalną część wydarzenia otworzyli wspólnie: szefowa Sztabu WOŚP Świebodzice Zofia Marek, burmistrz Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Mariusz Gawlik, dyrektor SP nr 2 Teresa Walczak-Jusiel i wicedyrektor SP nr 2 Renata Kaczmarek. Po serdecznym powitaniu, goście zaśpiewali wspólnie szanty, m.in. „Gdzie ta keja?”. Następnie ruszyły barwne występy dzieci i młodzieży z miejskich placówek i sekcji MDK. Równolegle uczestnicy zabawy mogli podziwiać pokazy sztuk walki, przejechać się autem terenowym, poczuć się jak młodzi odkrywcy, poznać dawne rzemiosła, a nawet zagrać w hokeja. Ponadto każdy mógł spróbować ciast, sałatek i innych pyszności przygotowanych przez wystawców. Ogromne zaangażowanie świebodzickich organizacji m.in. Klubu Seniora, Szczepu Harcerskiego Imago, Klubu Sportowego Rekin, UKS Ameoli, MKS Victoria i wielu innych, a także świebodzickich szkół i stowarzyszeń pomocowych, został doceniony przez odwiedzających w postaci wysokich datków zasilających puszki wolontariuszy. Muzyczną gwiazdą wydarzenia był zespół szantowy „Banana Boat”, który wykonał a cappella największe morskie szlagiery. Na koniec koncertu zlicytowano płytę zespołu, która osiągnęła zawrotną kwotę ponad 1300 zł. Na scenie wystąpiła również znana świebodzickiej publiczności wokalistka Asia Siwarska. W Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się comiesięczna zbiórka krwi. Akcja prowadzona przez RCKiK w Wałbrzychu cieszyła się dużym powodzeniem, a wśród krwiodawców, którzy postanowili podzielić się z potrzebującymi tym cennym darem, był burmistrz miasta Paweł Ozga. Późnym popołudniem ruszyły wyczekiwane przez wszystkich licytacje. Do zdobycia były m.in. vouchery, obrazy, gadżety promocyjne WOŚP, liczne przedmioty przekazane przez mieszkańców i wiele innych. Burmistrz Paweł Ozga przekazał na aukcję obraz, a sekretarz miasta Sabina Cebula kamienną płytę do pieczenia pizzy. Podczas finału mieszkańcy tradycyjnie wysłali światełko do nieba.

Zadeklarowana kwota ze świebodzickich puszek to 126 566,39 zł, czyli o 17 265,25 zł więcej niż w ubiegłym roku. Warto podkreślić, że nie jest to kwota ostateczna, bo nadal trwa wiele licytacji internetowych.

– Gratulujemy organizatorom i dziękujemy darczyńcom oraz każdemu, kto choć w symboliczny sposób, wsparł tegoroczny finał – podkreśla Zofia Marek.

WALIM

– 26 013,38 zł – taką sumę uzbierał Sztab WOŚP w Walimiu! A to nie wszystko, ponieważ nadal trwa na Allegro licytacja obrazu #Murem za Owsiakiem autorstwa Ireny i Bogdana Szubskich oraz pamiątki Rajdu Polskiego – Ott Tanak Ford Fiesta WRC. Tak graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2020 roku w Gminie Walim! I jak widać, nie zawiedliśmy się na naszych mieszkańcach, gościach i turystach! – cieszą się członkowie sztabu WOŚP w Walimiu.

Do wyboru było mnóstwo atrakcji. Dzieci i nauczyciele z PSP im. Polskich Noblistów w Walimiu po raz kolejny zaprosili na słodkie „co nie co”, sprzedając wspaniałe ciasta upieczone przez swoich rodziców. Uzyskali w ten sposób dla orkiestry  1117,74 zł. Było mnóstwo pluszaków, które znalazły nowych właścicieli. Nie zabrakło emocji, które zapewnili nam członkowie grupy Walim Rajdowy oraz MMMracing. W samochodach Opel Corsa Proto, Audi quattro S2, BMW oraz Ford Fiesta R2 odważni mogli zakosztować adrenaliny, jaką daje rajdowa jazda. Wspólnie wypracowana kwota dla orkiestry to 3922,50 zł. Do nabycia było również rękodzieło artystyczne, własnoręcznie przygotowane przez  uczniów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu. Tradycyjnie też  Koło Emerytów i Rencistów Gminy Walim wsparło WOŚP wpłacając 300 zł. 1100 zł uzyskano z licytacji Allegro za przejazd Fordem Escort WRC na fotelu pilota podczas Walimskiej Zimówki 17-18 stycznia 2019 r.

Ogromny “zastrzyk” gotówki wpłynął również z licytacji Tytułu Honorowego Kasztelana Zamku Grodno na 2020 rok “przynosząc” 5350 zł. Warto tu wspomnieć iż tytuł ten, po raz kolejny został wylicytowany przez Kancelarie Adwokackie Ernest Ziemianowicz. Z licytacji gadżetów WOŚP oraz podarunków złożonych przez ofiarodawców, uzyskano kwotę 8010 zł.

– W trakcie, kiedy otwieraliśmy nasze serca, zabawiał nas zespół Dagda Point. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali na licytację cenne przedmioty oraz aktywnie w niej uczestniczyli. Serdecznie dziękujemy Ernestowi Ziemianowiczowi, który nie tylko wylicytował tytuł kasztelana zamku Grodno, ale był z nami i aktywnie brał udział w licytacji, Grzegorzowi Szewczyk i Łukaszowi Woźniak za możliwość jazdy wspaniałym Porsche. Serdeczne podziękowania ślemy dla wspaniałego Walimia Rajdowego i kierowców, którzy udostępnili swoje rajdowe auta: Bartka Bujalskigo, Romana Romelczyka, Tomasza Chmielewskigo, a także dla Michała Matuszyka. To dzięki Wam z Orkiestrą wspólnie gra nasza walimska motoorkiestra! Dziękujemy także Joli Raczyńskiej za mistrzowski tort – sowę, Monice Karankiewicz, Markowi Suderowi, Jackowi Frątczak, strażakom z OSP Walim oraz Danucie Szczęśniak, Jadwidze Kulaszewicz i Dominikowi Piątek, którzy wszystkie zebrane pieniążki policzyli. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Dziękujemy także pracownikom Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, szczególnie szefowej naszego Sztabu Wioletcie Sowa. 28. finał WOŚP zakończyliśmy światełkiem do nieba – przy syrenie naszej straży pożarnej odpaliliśmy sztuczne ognie – podkreślają członkowie walimskiego sztabu WOŚP.

WAŁBRZYCH

– Jesteście wspaniali! Mamy kolejny rekord! Do godziny 22.20 zebraliśmy 171 tys. zł i nadal liczymy. Niesamowity wynik! Dziękujemy, że kolejny rok byliście z nami. A padały ogromne kwoty: złote serduszko poszło za 7100 zł, felgi za 5500 zł, a lalka z Teatru Lalki i Aktora za 1500 zł. Do końca tygodnia jest jeszcze możliwość licytowania – podkreśla Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Do zobaczenia za rok! Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty