https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przed nami weekendowy koncert wielkiej orkiestry ludzkich serc pod batutą Jerzego Owsiaka. 12 stycznia 2020 r., podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będą zbierane pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wałbrzych

12 stycznia 28 Finał WOŚP w Wałbrzychu startuje o godz. 13.00 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Czeka tam wiele atrakcji, z których będzie można skorzystać za “wrzut do puszki”:

13.00 – 17.00 mobilny punkt poboru krwi

15.00 – 18.00 profilaktyka zdrowia i urody (Wałbrzyski Ośrodek Kultury): odkwaszanie organizmu, kolagenowe zabiegi na dłonie, konsultacje dietetyczne, analiza składu ciała, makijaż, dobór kształtu brwi, manicure hybrydowy, ekologiczna alternatywa, porady fizjoterapeutyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy;

15.00 – 18.00 strefa zabaw (Sala Łańcuszkowa): loteria fantowa, dmuchańce, pociąg z wesołego miasteczka, warsztaty plastyczne, animacje, warcaby, gry planszowe, strefa zabaw, fotobudka, zabawy z językiem angielskim;

15.00 i 17.00 nowe technologie (budynek B9): – Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty z robotyki, w trakcie których zbudujemy, zaprogramujemy i przetestujemy roboty z Lego oraz wszystkich zainteresowanych drukiem 3D do naszego STEAM LAB-u 3D KidsTech na WYDRUKOWANIE wyjątkowego WOŚP-owo-KidsTech-owego serduszka – Wiatr w Żagle dla dziecięcej  medycyny zabiegowej! W związku z ograniczoną ilością miejsc na warsztaty robotyki obowiązują zapisy mailowe: walbrzych@kidstech.pl. Warsztat I – od 15:00 do 16:00, warsztat II od 17:00 do 18:00 – podkreślają organizatorzy.

15.00 – 18.00 strefa extreme (koło wieży)- tyrolka;

15.00 – 21.30 licytacje, koncerty, pokazy (budynek B8): występ dzieci ze szkoły językowej EngHouse; koncert finalistów Wałbrzych Ma Talent – Damian Bylicki, Nikola Busz, Julia Kuc, Weronika Agnieszka Gąsowska, Justyna Medeksza, Julia Kamińska, koncert Maja Karteczka, koncert zespołu Miejskie Granie Cover Band, koncert Bovska, kiermasz i licytacje, wata cukrowa, fotobudka

– Bądźcie z nami! Zabierzcie ze sobą rodzinę i znajomych. Połączmy nasze serca dla dobra tych najmniejszych serduszek. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Czarny Bór

12 stycznia 2020 r. Gmina Czarny Bór, po raz kolejny zagra w największej orkiestrze świata – Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Wolontariuszy WOŚP od samego rana spotkać będzie można w Borównie, Czarnym Borze, Grzędach, Jaczkowie i Witkowie. Organizatorzy mają nadzieję, że mieszkańcy Gminy Czarny Bór wykażą się gorącym sercem i hojnością. Tym bardziej że WOŚP-owych atrakcji nie zabraknie. W godz. od 16:00 do 20:00 organizator – Biblioteka + Centrum Kultury zaprasza na rodzinną, charytatywną imprezę, która odbędzie się w Hali Sportowej Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. Będzie magicznie i z dużą dozą poczucia humoru. Wystąpią najbardziej wyczekiwani i oklaskiwani młodzi artyści: przedszkolaki Gminy Czarny Bór oraz miejscowi uczniowie.

O dobry nastrój i śmiech do rozpuku zadba niekwestionowana gwiazda polskich scen kabaretowych Jarek Marek Sobański (Kabaret Słuchajcie, Zachodni), który brawurowo poprowadzi WOŚP’owe licytacje. A wśród najcenniejszych licytacyjnych fantów: złote serce z grawerką (pracownia jubilerska Wiesława Cozaca), weekendowe pobyty na morzem i w górach, zaproszenia na musical „Metro” w Hali Stulecia we Wrocławiu (Agencja 2Point Piotr Jeziorski), zaproszenia na spektakle teatralne (Teatr Capitol i Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Norwida w Jeleniej Górze), przelot nad Gminą Czarny Bór ultralekkim samolotem Sting S 4 (Stefan Dynerowicz), voucher na 5 miesięczny kurs języka angielskiego dla dzieci metodą Teddy Eddie (Centrum Językowo-Edukacyjne Enghous), dwa pierwsze egzemplarze biathlonowych krasnali – symbolu nartorolkostrady (Stowarzyszenie Atrakcyjni), romantyczna kolacja (Dwór Liczyrzepy w Karpaczu), vouchery do SPA i na basen (Hotel Piotr), voucher na aranżację oraz wykonanie ogrodu – prace ogrodnicze (Instytut Zieleni), voucher na makijaż okazjonalny (Pro Academy school of makeup), voucher na masaż klasyczny (Projekt Masaż&SPA), vVouchery na usługę animacyjną (Karolandia), voucher na tort okolicznościowy (Cukiernia Oleńka), bransoletka męska Aztorin oraz obraz olej na płótnie (Krzysztof Skibski), obrazy Zdzisława Szpaka, Mirosława Ogińskiego, a także unikatowe gadżety sportowe, gadżety WOŚP, i wiele, wiele innych.

– A do tego… Uwaga! Pokaz magii i iluzji w wykonaniu jednego z czołowych polskich iluzjonistów Magika Markusa (Krzysztof Markus Markiewicz), który zaprezentuje się wraz ze swoją cudowną, lewitującą asystentką – Aleksandrą Sierant (Magik Markus jest oficjalnie jedynym na świecie Biegłym Sądowym Ekspertem w Dziedzinie Sztuk Iluzji). Do tego stoiska sołeckie z pysznościami, loteria, stoisko z atrakcjami biathlonowymi, a o godz. 20:00 Światełko do Nieba. Będzie się działo! Wszystkich, którzy chcą grać dla WOŚP w Gminie Czarny Bór zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie oraz do współpracy i kontaktu z czarnoborskim sztabem – Biblioteka + Centrum Kultury, ul. Sportowa 43 Czarny Bór, Tel. 74 84 50 242, 730 820 033 – dodają organizatorzy czarnoborskiego finału.

Głuszyca

12 stycznia na głuszyckich ulicach od rana pojawią się wolontariusze z puszkami. Na finał zapraszamy do Centrum Kultury, gdzie od 15:30 scena zapełni się artystami. Około godz. 16:00 swój koncert zagra zespół Paranoja Hotel. Wystąpią także: Głuszycka Orkiestra Dęta, młodzi wokaliści i gitarzyści oraz dzieci tańczące balet i hip-hop. Nie zabraknie licytacji i pozytywnej energii.

JEDLINA-ZDRÓJ

12 stycznia 2020 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów będzie grała w Jedlinie-Zdroju.

– Na ulicach naszego miasta spotkacie wolontariuszy, małych i dużych – z oznaczonymi puszkami i identyfikatorami. Będziemy Wam bardzo dziękować za każdy grosz wrzucony na ten wspaniały i potrzebny cel. O godzinie 16.00 zapraszamy na imprezę do Hali Spacerowej przy pl. Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju. Można będzie wziąć udział w loterii fantowej, kupić ciasto, zmierzyć ciśnienie, posłuchać muzyki, zobaczyć występy dzieci, wypić herbatkę… Zagrają dla nas SILENTlive, Grzybek Band, Paranoja Hotel. Prosimy o drobne fanty na loterię! Całością prac organizacyjnych sztabu kierują: Maja Drapich, Monika Świderska i Monika Astramowicz. Można nas znaleźć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jana Pawła II 5 lub pod nr tel. 74 845 52 85 – apelują organizatorzy 28 Finału WOŚP w Jedlinie-Zdroju.

Mieroszów

W sobotę 11 stycznia, czyli w drugi dzień naszego orkiestrowego szaleństwa, zapraszamy na muzyczną, rock’n’rollową ucztę. W sali im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowskim Centrum Kultury o godz. 18.00 startujemy z corocznym festiwalem muzyki, radości i zabawy. Wystąpi dla nas 5 znakomitych zespołów, a na rozgrzewkę pochodząca z Bożkowa i okolic Kapela Bożków, czyli niezwykle energetyczne, funkowo – jazzowe oblicze rocka. Mocne uderzenie, czyli zespół Comin z Wałbrzycha – zdobywca I miejsca w Przeglądzie Kapel Rockowych PKRock`18 w Legnicy; zespół Radcurie ze Złotoryi – kapela grająca ciężką do określenia odmianę PopRapPunkRocka. Zespół wyróżnia połączenie różnorodnych stylów muzycznych oraz doskonałe, trafne i dosadne teksty; Kluci – zespół naszych przyjaciół z Broumova (Czechy) i ich niepowtarzalne elektro/punk rockowe granie i na finał Niebo – znana i lubiana wałbrzyska grupa rockowa powraca do Mieroszowa po dłuższej przerwie, by ponownie wesprzeć z nami WOŚP. Przerwy między występującymi, zapełnimy wam licytacjami i aukcjami niezwykłych przedmiotów ofiarowanych nam na rzecz WOŚP przez fundację i innych darczyńców. Bilety w cenie jedynie 30 zł do nabycia w Mieroszowskim Centrum Kultury w dniu koncertu – wylicza Igor Hoffman, dyrektor MCK.

Z kolei największe talenty mieroszowskiej piłki nożnej (również te zmarnowane) zapraszają na towarzyski turniej piłki nożnej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Zapraszamy do aktywnej zabawy z piłką i kibicowania ma mieroszowskim Orliku. Wspieramy WOSP ciesząc się pasją i dobrym towarzystwem. Będzie muzyka, kiełbaski i bramki stadiony świata! Bądźcie z nami w sobotę, 11 stycznia w godzinach 11.00 – 14.00 – zachęcają organizatorzy turnieju.

Szczawno Zdrój

W najbliższą niedzielę zapraszamy do wspólnej zabawy w Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Ponownie pod młotek pójdzie Wieża Anny – równocześnie licytowana podczas finału WOŚP w Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Jak co roku w zbiórkę zaangażowany jest Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju – w tym z jeszcze większą siłą! W programie między innymi: zespół Erhabegie, Bigband z ZSM Futi Band, Asocjacja Piosenek Szczególnych, licytacja; Cztery i pół skrzata; Jan Trebunia-Tutka, Anna Trebunia-Wyrostek, Andrzej Polak z zespołem Liko Max Band oraz występ tancerzy ognia.

Świebodzice

– Startujemy z o godz. 13.00 w Hali OSiR przy ul. Mieszka Starego 6 w Świebodzicach i 'żeglujemy” z występami non stop do godz. 18.00. Jak co roku odbędą się porywające w gorących rytmach występy przedszkolaków z przedszkola nr 2, nr 3, przedszkola Chatka Puchatka oraz popisy wokalne, taneczne młodych świebodziczan: harcerzy z Imago, uczniów wszystkich świebodzickich szkół podstawowych, LO. To od lat siła naszych finałów. Miejski Dom Kultury rozgrzeje publiczność pokazami zumby kids i hip hop. Gwiazdą 28. Finału WOŚP w Świebodzicach będzie zespół szantowy Banana Boat – żeglarskie śpiewanie zachwyci wszystkich i, jak mówią znawcy, „ kopary nam opadną”. O ich występ zabiegali przyjaciele WOŚP – sklep Łaźnia Świebodzice. Z tego miejsca pozdrawiamy naszą świebodzicką grupę szantową Najlepszy Tim, która dała niezwykły koncert na podsumowaniu 27. Finału WOŚP w naszym sztabie. O godz. 18.00 odbędzie się licytacja darów, a o godz.  20.00 pokaz tańca z ogniem i Światełko do Nieba. Imprezy towarzyszące to: Moto WOŚP Wyższa Szkoła Jazdy, Sudetyoffroad, Ekipa Złombolowa Złombol ,,Naduś klapkiem” Team, Bieg Policz się z Cukrzycą, zbiórka krwi, Świdnickie Bractwo Rycerskie w pierwszej u nas odsłonie, Bractwo Białe Lwy z SP 2, kluby sportowe: MKS Victoria, UKS Ameoli, Klub Rekin i gościnnie Klub Hokejowy Wataha 71, pokazy sportowe judo, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, Ściskawa, warsztaty artystyczne , gry i zabawy z harcerzami ze Szczepu Szczep Harcerski Imago w Świebodzicach, Hufiec Świdnica oraz Kamayu Art. Poza tym kiermasze, pchli targ, tajemnicza książka, porady medyczne, Klub Młodego Odkrywcy z SP 3 i wiele innych. Imprezę zabezpieczają: Beta Security System i Arkadiusz Kaczmarek, policja, straż miejska i służby medyczne – wyliczają organizatorzy finału WOŚP w Świebodzicach.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty