Skuteczne na wyjazdach

Drugi wyjazd i drugie zwycięstwo – piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych pokonały w Żywcu Mitech 4:2 i powetowały sobie tym samym niepowodzenie sprzed tygodnia z meczu z Czarnymi.

Pierwsza połowa stała pod znakiem wyrównanej walki i szans z obu stron, ale to gospodynie okazały się skuteczniejsze i w 12 min. objęły prowadzenie, gdy po prostopadłym zagraniu w pole karne Alicja Bijak wyprzedziła Jagodę Sapor i skierowała piłkę do siatki. Do przerwy, mimo prób jednej i drugiej drużyny, wynik nie uległ zmianie i w lepszej sytuacji były gospodynie. Po zmianie stron do zdecydowanych ataków ruszyły wałbrzyszanki i już w 48 min., po ładnej zespołowej akcji Katarzyna Rozmus uderzyła na bramkę, Aleksandra Komosa zdołała jeszcze odbić piłkę, ale wobec dobitki Julity Głąb była bezradna i było 1:1.

W drugiej połowie na murawie dominował AZS PWSZ i cały czas dążył do zdobycia kolejnych goli. Udało się to w 62 min., gdy Karolina Ostrowska zagrała do Oliwii Rapackiej, a ta plasowanym strzałem tuż przy słupku dała swojej drużynie prowadzenie. Już cztery minuty później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki głową przez Klaudię Fabovą, zamykająca akcję Monika Kędzierska uderzeniem od poprzeczki podwyższyła na 3:1. Korzystny wynik pozwolił podopiecznym trenera Kamila Jasińskiego spokojnie kontrolować grę i dopiero w 90 min. gospodynie – po rzucie rożnym i skutecznej główce Patrycji Rżany – zdołały zdobyć kontaktowego gola. Było już jednak za późno na doprowadzenie do wyrównania, a dodatkowo w drugiej minucie doliczonego czasu gry, po rzucie z autu Jagody Szewczuk i przedłużeniu przez Oliwię Rapacką, Klaudia Fabova pewnie wykończyła sytuację sam na sam, ustalając rezultat tego spotkania na 4:2 dla gości. Po tej wygranej zespół AZS PWSZ czeka dwutygodniowa przerwa, a do zmagań wróci 7. września domowym starciem z GKS Katowice.

Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 2:4 (1:0)

Bramki: Alicja Bijak (12), Patrycja Rżany (90) oraz Julita Głąb (48), Oliwia Rapacka (62), Monika Kędzierska (66), Klaudia Fabova (90+2).

AZS PWSZ: Sapor – Szewczuk, Zawadzka, Ostrowska, Kędzierska, Turkiewicz (71’ Podkowa), Cieśla, Rozmus, Głąb (87’ Migacz), Rapacka, Fabova.