https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Korki na Noworudzkiej

Uwaga kierowcy! Na skrzyżowaniu ul. Noworudzkiej z ul. Kamieniecką w Wałbrzychu czekają kolejne utrudnienia związane z prowadzoną tam przebudową drogi i skrzyżowania.

Remont, który miał się zakończyć jesienią ubiegłego roku, bardzo powoli zmierza ku końcowi. Drogowcy wreszcie uporali się z asfaltowaniem lewego pasa od ronda w górę ul. Kamienieckiej i zabrali się za demontaż starej nawierzchni na prawym pasie. To wymusiło kolejne zmiany w organizacji ruchu. Niestety, wiąże się to z nowymi utrudnieniami. Kierowcy jadący z Wałbrzycha w kierunku Jedliny-Zdroju, Olszyńca i Rusionowej najpierw napotkają zwężenie dwupasmowej drogi do lewego pasa, a potem sygnalizację świetlną, która reguluje przejazd przez rondo. Takie rozwiązanie powoduje korki, które w szczycie sięgają nawet stacji paliw.

– To jest kolejny skandal na tej budowie – powiedział Tygodnikowi DB 2010 zbulwersowany kierowca z Głuszycy (dane do wiadomości redakcji). – Organizacja pracy na tej budowie woła o pomstę do nieba. Zamiast zrobić wszystko, by ułatwić kierowcom życie, dokładają kolejne utrudnienia. Przecież można było uruchomić – tak jak wcześniej – przejazd na wprost środkiem niedokończonego ronda w kierunku Walimia i Rusionowej.

Osoby wybierające się w godzinach szczytu do Walimia mogą skorzystać z drogi łączącej ul. Strzegomską w Wałbrzychu z Dziećmorowicami, do Głuszycy drogą przez Rybnicę Leśną i Grzmiącą.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj