https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Młodzież ze Szczawna najlepsza w Międzychodzie

W dniach 17-19 maja rozegrany został VIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Krainy 100 Jezior w Międzychodzie, w którym udział wzięła drużyna chłopców MKS Szczawno-Zdrój z rocznika 2005 i młodszych, prowadzona przez trenera Bartłomieja Józefowicza. Ekipa z uzdrowiska wygrał zawody.

W turnieju, oprócz drużyny ze Szczawna, wzięły udział zespoły: gospodarz – UKS Mikst Międzychód, KS Turów Zgorzelec SA, UKS Basket 2010 Kruszwica, Warsaw Basketball Warszawa, Pro Basket Łowicz.

– Dla podopiecznych trenera Józefowicza był to pierwszy tego typu turniej w sezonie 2018/2019 i przed wyjazdem do Międzychodu sam trener nie wiedział czego może spodziewać się po swoich podopiecznych, którzy do tej pory rywalizowali tylko w rozgrywkach ligowych, na lokalnym podwórku. Turniej dla zawodników z uzdrowiska rozpoczął się jednak wyśmienicie, bowiem w pierwszym dniu odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw, uporali się z zespołem UKS Basket 2010 Kruszwica 60:48, a następnie zwyciężyli Warsaw Basketball Warszawa 64:49. W obu spotkaniach najlepszym strzelcem zespołu był jego kapitan, reprezentant kadry Dolnego Śląska Patryk Kowalski, który zdobył łącznie 61 punktów. W drugim dniu turnieju pomarańczowo-czarni kontynuowali dobrą passę, pokonując gospodarzy turnieju – UKS Mikst Międzychód 65:39 i Pro Basket Łowicz 79:43. W meczu z zespołem z Łowicza bardzo dobrą skutecznością w rzutach za 3 punkty popisał się kolejny nasz kadrowicz, Alan Stochmiałek, który trafił 5 takich rzutów i łącznie uzbierał w tym spotkaniu 30 punktów. Po 4 zwycięstwach jasne było, że w ostatnim dniu chłopcy ze Szczawna powalczą o zwycięstwo w całym turnieju. W niedzielny poranek przeciwnikiem MKS-u był zespół Turów Zgorzelec, z którym w tym sezonie w rozgrywkach ligowych zespół ze Szczawna zmierzył się dwukrotnie – raz przegrywając i raz zwyciężając. Po zaciętej i twardej grze zawodnicy MKS-u zwyciężyli 62:50, co pozwoliło im zająć I miejsce w całym turnieju, bez żadnej porażki. Bardzo dobra gra pomarańczowo-czarnych zaowocowała również indywidualnymi wyróżnieniami dla zawodników: Patryk Kowalski – MVP turnieju, Alan Stochmiałek – w najlepszej 5 turnieju, Maksymilian Karwik – najlepszy obrońca w drużynie, Kuba Warmiłło – wyróżniający się zawodnik w drużynie – relacjonuje Paweł Danielak z MKS Szczawno-Zdrój.

REKLAMA

Click Here