Grand Prix Głuszycy

Prawie 360 uczestników stawiło się na starcie wyścigu kolarskiego Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki, rozgrywanego w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety. Organizatorzy przygotowali także wyścig dla najmłodszych.

Kolarze mieli do wyboru dwie trasy – liczącą ponad 26 km trasę mini lub  prawie 47-kilometrowy dystans mega. Na zawodników czekały ostre podjazdy i strome zjazdy wymagające dobrej techniki oraz sporo dobrej zabawy przy zapierających dech w piersiach widokach. Majowa słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu pięknych górskich panoram. Gratulujemy wszystkim kolarzom górskim biorącym udział w głuszyckim wyścigu, a szczególne gratulacje kierujemy do zawodników, którzy zdobyli zaszczytne miejsca na podium. Na dystansie mega w kategorii open na podium stanęli: 1. Michal Kenera z Cervenego Kosteleca, który trasę pokonał w czasie 2:08:00, 3. Mikołaj Dziewa z Barda i 3. Bartosz Łysak ze Świdnicy; na dystansie mega w kategorii open kobiet najszybsza była Anna Urban z Łodzi (czas 2:48:55) przed Magdaleną Wojtyła z Obornik Śląskich i Moniką Strychar z Wrocławia; na dystansie mini w kategorii open triumfował Piotr Sułek ze Świdnicy (czas 1:08:05), drugi był Wojtek Karpierz z Bielawy, a trzeci Wiktor Wiśniewski z Bielawy; na dystansie mini w kategorii open kobiet wygrała Marta Garnek z Bielawy(czas 1:27:54), a za nią uplasowały się Patrycja Piotrowska z Wałbrzycha i Dominika Niemiec z Kamiennej Góry.

Po starcie zawodników Grand Prix Głuszycy na terenie boiska sportowego przeprowadzone zostały dziecięce zawody rowerowe, w których uczestniczyło ponad 70 młodych kolarzy w wieku od lat 2 do 14. Emocje sportowe sięgały zenitu. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe z numerami, a na najlepszych trzech zawodników poszczególnych kategorii wiekowych czekały nagrody. Oto najlepsi zawodnicy dziecięco-młodzieżowych: w kategorii 2-5 lat – 1 miejsce Maria Zięta, 2 miejsce Krzysztof Sroka, 3 miejsce Tomasz Sosnowski; w kategorii 6-9 lat – 1 miejsce Dawid Krusz, 2 miejsce Rafał Prokopski, 3 miejsce Emil Serafiński; w kategorii 10-11 lat – 1 miejsce Miłosz Marciniec, 2 miejsce Filip Duława, 3miejsce Amelia Molska; w kategorii 12- 14 lat – 1 miejsce Lucie Hainzelova, 2 miejsce Samuel Vik, 3 miejsce Lucie Sretrova.