https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Awans zgodnie z planem

Bez niespodzianki w meczu 1/8 finału Pucharu Polski – AZS PWSZ Wałbrzych pokonał na wyjeździe Medyk II Konin 3:0 i zameldował się w najlepszej ósemce.
Do przerwy pierwszoligowiec sprawił trochę problemów akademiczkom, które miały przewagę, ale rywal starał się kąsać drużynę gości groźnymi kontrami. Wreszcie w 36’ wałbrzyszanki przełamały impas, gdy po dośrodkowaniu Julity Głąb i zgraniu piłki głową przez Katarzynę Rozmus Dominika Głowacka zdobyła gola dającego prowadzenie zespołowi AZS PWSZ. Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a w drugiej odsłonie gospodynie trzymały się dzielnie dość długo nie dając rywalkom przypieczętować zwycięstwa. Po godzinie gry na boisku pojawiła się Klaudia Miłek i ta zmiana okazała się kluczowa dla przebiegu wydarzeń po przerwie – napastniczka AZS PWSZ w 77’ i 86’ skutecznie wykańczała akcje koleżanek i ustaliła wynik meczu na 3:0 dla drużyny gości. Wałbrzyszanki będą teraz czekać na losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski, a kolejne spotkania w tych rozgrywkach oraz w Ekstralidze już w nowym roku.
 
Medyk II Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 0:3 (0:1)
Bramki: Dominika Głowacka 36’, Klaudia Miłek 77’, 86’
AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Ostrowska, Rapacka, Kuciewicz (60’ Miłek), Dereń, Rozmus, Głąb, Zając, Głowacka (60’ Fabová).
(TS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty