https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Współpraca dla Rozwoju

 
Nina Stańko
Przez ostatnie 4 lata przyglądałam się imponującemu rozwojowi Gminy Stare Bogaczowice. Wiele problemów zostało rozwiązanych, jest też dużo nowego. Jednak nadal mieszkańcy mają wiele potrzeb, które wymagają zaangażowania i ciężkiej pracy. Wiem z jakimi problemami borykają się mieszkańcy Cieszowa i mam pomysły na ich rozwiązanie. Aby móc je zrealizować, ubiegam się o mandat radnej Rady Gminy Stare Bogaczowice. Obecność w radzie gminy pozwoli mi zadbać o moją miejscowość. Przy rozszerzeniu tras komunikacji dopilnuję, aby przewoźnik docierał do Cieszowa. Będę działała na rzecz kanalizacji ściekowej w naszej miejscowości. Zajmę się także organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Włączę się w prace na rzecz pozyskania środków na budowę placu zabaw w Cieszowie oraz stworzę i zrealizuję strategię wykorzystania świetlicy wiejskiej.
Zróbmy coś wspólnie dla Cieszowa. Idźmy na wybory i zagłosujmy na rozwój naszej miejscowości oraz całej gminy.
 
Adam Zieliński
Ostatnia kadencja pozwoliła zrealizować nasze plany oraz skutecznie opracować strategię rozwoju na najbliższe lata. Jednym z elementów tej strategii jest budowa wieży widokowej w masywie Trójgarbu, przy współpracy międzygminnej oraz środków zewnętrznych. Wspomniana wieża będzie miała ok. 30 metrów. Osoby sceptycznie nastawione mogą powiedzieć: po co montować taki kawał żelastwa za takie pieniądze? Odpowiedzi na to jest kilka. Pierwsza to oczywiście zwiększenie ruchu turystycznego do naszej gminy. Naturalnym szlakiem pieszych wędrówek ze Szczawna Zdroju czy Wałbrzycha jest właśnie szlak przez Lubomin. Zainteresowanie naszym obszarem występuje jeszcze bez wspomnianej budowli, a gdy powstanie wieża, można spodziewać się większego zainteresowania niż górą Borowa. Biorąc pod uwagę zwiększenie ruchu turystycznego, mamy w ręce argument aby zrealizować plan przebudowy pieszo-rowerowego szlaku, łączącego już teraz Lubomin, Szczawno i Wałbrzych. Wpłynie to znacznie na atrakcyjność drogi do naszego małego zakątka. Zagospodarowanie wokół Trójgarbu to także szansa na pobudzenie działań agroturystycznych oraz małej gastronomii. Należy zwrócić tutaj uwagę na lokalną strategię rozwoju naszej gminy, gdzie tego typu inicjatywy znajdują swój zapis podczas pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Sam masyw musi znaleźć uznanie również wśród mieszkańców Lubomina oraz Gminy Stare Bogaczowice, ponieważ wszyscy podziwiamy uroki naszej ojczyzny, lecz nie każdy miał okazję poznać ją bliżej.
Wspomniane działania są tylko częścią strategii na pobudzenie rozwoju. Pamiętamy jak ważna jest poprawa bezpieczeństwa tj. kontynuacja przebudowy chodnika w górną część Lubomina, a w miejscach gdzie nie występuje wybudowanie nowego. Kolejnym elementem strategii jest lepsza komunikacja aglomeracyjna, pomagająca nie tylko turystyce, ale również służąca samym mieszkańcom.
Celem naszych działań jest wskrzeszenie potencjału, który na naszym terenie drzemie. Cześć została już rozpoczęta, kolejne mają się wydarzyć w nadchodzącej kadencji. Zachęcam bardzo serdecznie od udziału w wyborach 21.10.2018 i głosowania na KWW Współpraca Dla Rozwoju, ponieważ my nie tylko mamy wizję na gminę ale posiadamy konkretny plan, który zaczęliśmy już wdrażać.
Materiał pochodzi i jest finansowany z KWW Współpraca dla Rozwoju

REKLAMA

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close