https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

V Turniej Tenisa na Wózkach

W miniony weekend na kortach tenisowych w Szczawnie – Zdroju rozegrano V Turniej Tenisa na Wózkach OTK GTM Mobile Cup Szczawno Zdrój 2018.
 
Imprezę od początku organizuje Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni z Wrocławia, przy wsparciu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego i Burmistrza Szczawna – Zdroju Marka Fedoruka.
– Pomagamy w organizacji tego turnieju już kilka lat. Jestem pod ogromnym wrażeniem siły i determinacji tych zawodników. Jest to niezwykle wymagająca kondycyjnie dyscyplina w przypadku osób w pełni sprawnych, a tutaj mamy zawodników o różnym stopniu niepełnosprawności. I muszą oni włożyć naprawdę ogrom pracy by tak sprawnie grać, poruszając się na wózkach. Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom, bo każdy z nich jest dla nas zwycięzcą – pokreślił Stanisław Janor, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.
W tegorocznym turnieju wzięło udział 16 zawodników z całego kraju. Poniżej wyniki rywalizacji: I miejsce w turniej głównym Adam Kinowski (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.), II miejsce w turnieju głównym Paweł Miętrkiewicz (Klub Tenisowy Żary); I miejsce w turnieju pocieszenia Marek Nitschke (Klub Sportowy Warta Poznań), II miejsce w turnieju pocieszenia Kamil Bukryn (Integracyjny Klub Tenisa Płock).
(GŁ)

Uczestnicy i organizatorzy V Turnieju Tenisa na Wózkach w Szczawnie-Zdroju.

REKLAMA

Kliknij tutaj