https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Inauguracyjny pogrom

Bardzo udanie zainaugurowały rozgrywki ekstraligi piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych. Akademiczki rozgromiły w Szczecinie Olimpię aż 6:0!
 
Do tej pory wałbrzyszanki z tym zespołem w historii swoich dotychczasowych występów w ekstralidze jeszcze nie przegrały, ale duże zmiany w kadrze drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Jasińskiego sprawiły, że pierwszemu meczowi akademiczek po przerwie letniej towarzyszyła pewna doza niepokoju.
– Szybko został on jednak rozwiany, bowiem od początku spotkania to wałbrzyszanki dyktowały warunki i w 20 min objęły prowadzenie, gdy Klaudia Fabova doszła do prostopadłego zagrania i wyprzedzając bramkarkę gospodyń skierowała piłkę do siatki. Był to wymarzony debiut reprezentantki Słowacji w meczu o punkty w AZS PWSZ, a swój zmysł znajdowania się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie potwierdziła już sześć minut później, dopadając do wypuszczonej przez bramkarkę futbolówki i pakując ją do pustej bramki. Do przerwy więcej goli już nie było, ale po zmianie stron akademiczki nadal nie rezygnowały z prób podwyższenia wyniku, które już niedługo po pierwszym gwizdku zakończyły się powodzeniem. W 55 min. faulowana w polu karnym była Dominika Dereń, a Klaudia Miłek – zastępując tym razem etatową wykonawczynię jedenastek Małgorzatę Mesjasz – bramką z „wapna” przypomniała się kibicom po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W 77 min. akcja zawodniczek wprowadzonych do gry po przerwie przyniosła czwarte trafienie dla przyjezdnych: Julita Głąb zagrała ze skrzydła w pole karne, strzał Katarzyny Rozmus jeszcze obroniła bramkarka gospodyń, ale dobitka Juliii Kowalczyk okazała się skuteczna i młoda piłkarka AZS PWSZ chwilę po wejściu na boisko wpisała się na listę strzelczyń. W końcówce kolejne podania ze skrzydła kończyły się golami, a do siatki trafiały Anna Zając w 89 min. (zaliczając premierowe trafienie dla swojego nowego klubu) oraz kolejna rezerwowa Oliwia Rapacka w 90 min. – relacjonuje Tomasz Stasiński z PWSZ.
Kolejne spotkanie AZS PWSZ rozegra w Wałbrzychu w sobotę o godz. 11.00 z UKS SMS Łódź.
(TS)
 
Olimpia Szczecin – AZS PWSZ Wałbrzych 0:6 (0:2)
Bramki:
Fabova (20, 26), Miłek (55), Kowalczyk (77), Zając (89), Rapacka (90).
AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Kędzierska, Dereń (62 Głąb), Kuciewicz, Zając, Rędzia (60 Rapacka), Miłek (75 Kowalczyk), Fabová (65 Rozmus).

REKLAMA

Kliknij tutaj