https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wakacyjne warsztaty

W Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” Wałbrzychu, nie brakuje zróżnicowanych zajęć edukacyjnych i poznawczych, rozgrywek sportowych i warsztatów plastycznych dla dzieci, które spędzają tu letnią przerwę w zajęciach szkolnych.
 
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” odbyły się zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej w Wałbrzychu, którzy mówili o niebezpiecznych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu podczas wakacji. Omówiono między innymi zagadnienia związane z zachowaniem na kąpieliskach, podczas przypadkowych spotkań z leśnymi zwierzętami oraz z poruszaniem się w ruchu drogowym. Natomiast w Castoramie dzieci uczestniczyły w edukacyjnych warsztatach „Majsterkowo”, składając drewniane skrzynki na narzędzia.
Rozegrano turniej warcabowy, tenisa stołowego, piłkarzyków i palanta. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prace na konkursy: „Bezpieczne i aktywne wakacje”, „Kolorowe Podzamcze”, „Kartka z wakacji” oraz „Wakacje z every can counts”, jak również rysunki kredą na asfalcie.
Uczestnicy zajęć włączyli się w społeczną zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierząt przebywających w wałbrzyskim schronisku.
(BAS)
 
W „Majsterkowie” składano drewniane skrzynki.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty