https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bez opłat przy szpitalach?

19 lipca 2018 r. w Biurze Rady Miejskiej Wałbrzycha został złożony wniosek o podjęcie uchwały znoszącej opłaty parkingowe w okolicach wałbrzyskich szpitali, tj. przy ulicach: Alfreda Sokołowskiego oraz Czerwonego Krzyża i Stefana Batorego w Wałbrzychu.
 
– Wniosek spełnia warunki określone w § 50. 1. Statutu Miasta Wałbrzycha, który określa też dalszą procedurę dot. złożonych wniosków. Przewodnicząca rady w terminie do 14 dni od daty wpływu, kieruje wniosek do prezydenta, który w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wniosku, dokonuje sprawdzenia list osób popierających wniosek, przedstawia merytoryczną opinię do projektu uchwały, określając ewentualne skutki finansowe wejścia w życie wnioskowanej uchwały. Do wniosku został dołączony projekt uchwały rady miejskiej oraz listy poparcia z ok. 2 tys. podpisów – wyjaśniają autorzy wniosku.
Akcja zbierania podpisów osób wspierających wniosek do Rady Miejskiej Wałbrzycha, o podjęcie uchwały znoszącej opłaty parkingowe na ulicach : Alfreda Sokołowskiego oraz Czerwonego Krzyża i Stefana Batorego w Wałbrzychu, została zainicjowana przez Komitet Miejski PiS w Wałbrzychu.
– Akcja ta została podyktowana tym, że pobór opłat za parkowanie w bezpośredniej bliskości szpitali jest krytycznie oceniany przez mieszkańców Wałbrzycha oraz Powiatu Wałbrzyskiego. Opłaty te  nie mogą być uznane za działanie ograniczające ruch kołowy w centrum miasta, jak to zazwyczaj ma miejsce w większych aglomeracjach miejskich. W naszej ocenie opłaty te są bezdusznym i nieuzasadnionym wykorzystywaniem nieszczęścia ludzkiego, jakim jest choroba lub wypadek, do uzupełnienia braków w budżecie miasta. Rozmowy prowadzone z osobami popierającymi nasz wniosek przekonały nas, że ta inicjatywa była bardzo oczekiwana przez mieszkańców Wałbrzycha. Dlatego zwracamy się do Rady Miejskiej Wałbrzycha o zniesienie opłat parkingowych w pobliżu szpitali przy ulicach;  Alfreda Sokołowskiego oraz Czerwonego Krzyża i Stefana Batorego – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
(RED)
 
Rada miejska zajmie się likwidacją opłat za parkingi przy wałbrzyskich szpitalach.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty