https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolejny pożar w uzdrowisku

16 lipca, w nocy z niedzieli na poniedziałek, w Jedlinie-Zdroju wybuchł pożar w niezamieszkałym budynku należącym do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina SA. Ogień zajął także dach Szpitala Kardiologicznego Teresa. – Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo ogień zajął nieużywane poddasze, a pacjenci opuścili budynek – informują władze spółki.
 
– Kolejny pożar w naszym uzdrowisku – tym razem w Jedlinie-Zdroju. Około godz. 1.46 w nocy nadeszło zgłoszenie, spłonął budynek sanatoryjny Teresa II. Straż pożarna prowadzi akcję dogaszania. Na miejscu pracowało 6 zastępów. Z budynku przyległego ewakuowano 21 osób. Kuracjuszom nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje Kamil Krzysztof Zieliński, wicewojewoda dolnośląski.
Więcej szczegółów zdarzenia podaje spółka Uzdrowisko Szczawno-Jedlina:
– Nieszczęście nas nie opuszcza. Spalił się dach w naszym obiekcie Teresa w Jedlinie Zdrój. Pożar zaczął się od nieużywanego budynku po sąsiedzku – zabezpieczonym, zamkniętym, z odciętymi mediami. Żadna postronna osoba nie mogła tam wejść ot tak sobie… Przy okazji gaszenia pożaru zalana została część szpitala kardiologicznego, w tym OIOM. Pokoje hotelowe bez szwanku. Szpital kardiologiczny jest na razie nieczynny. Na szczęście nikomu nic się nie stało bo ogień zajął nieużywane poddasze a pacjenci opuścili budynek. Uprzedzamy pytania – system alarmowy był i zadziałał, budząc pacjentów. Nasi kuracjusze przeczekali akcję pożarową w klubokawiarni Ciekawa. Dziękujemy za pomoc i opiekę nad naszymi gośćmi – czytamy w komunikatach spółki w mediach społecznościowych.
Dogaszanie pożaru w Jedlinie-Zdroju trwało do poniedziałkowego południa. Na miejscu pracuje komisja badająca przyczyny pojawienia się ognia. Ulica Piastowska – na wysokości placu Zdrojowego – jest nieprzejezdna.
To kolejny w tym roku pożar obiektu należącego do spółki Uzdrowisko Szczawno – Jedlina. Przypomnijmy: 5 marca w nocy ogień strawił dach Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie- Zdroju. Sprawę pożaru bada prokuratura. Więcej na: http://db2010.pl/?p=11648.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj