https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Już trenują

14 piłkarek uczestniczyło w pierwszym po przerwie letniej treningu AZS PWSZ Wałbrzych. Zajęcia wznowili także piłkarze IV-ligowego Górnika.
 
Akademiczki rozgrywki ekstraligi rozpoczną 4 sierpnia meczem z Olimpią w Szczecinie, a na własnym boisku AZS PWSZ zaprezentuje się 11.08 w spotkaniu z SMS Łódź. Z kadry AZS PWSZ odeszły: Weronika Aszkiełowicz, Karolina Gradecka, Karolina Jędras, Elena Klepatska, Weronika Klimek, Emilia Krajewska, Oliwia Maciukiewicz, Jolanta Siwińska i Patrycja Urbańska. W ich miejsce mają pojawić się nie tylko młode kadrowiczki z U19, ale także już uznane ligowe piłkarki. Najbliższe przygotowania będą jednak rozbite, bo 10 piłkarek już 10 lipca wyjechało na EIS do Portugalii. Druga „10” została i będzie trenować w Wałbrzychu. W związku z tą międzynarodową imprezą wałbrzyszanki zagrają tylko dwa sparingi: 14.07 z Olimpią Szczecin (wyjazd) i 18.07 z AZS Wrocław (u siebie). Z Portugalii nasz zespół wróci 30.07, by 4.08 zagrać już pierwszy ligowy mecz w Szczecinie.
Po krótkiej przerwie seniorzy piłkarskiego Górnika w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu.
– Pierwszy sparing zostanie rozegrany w Nachodzie z miejscowym FK Nachod już 14 lipca. Kolejne mecze kontrolne zostaną rozegrane w Wałbrzychu, a rozgrywki IV ligi w tym roku rozpoczną się już 4 sierpnia meczem Górnika na własnym boisku z Orłem Ząbkowice Śląskie. Tydzień później, 11 sierpnia, czeka nas wyjazd do Wielkiej Lipy, a następnie zagramy u siebie z Bielawianką Bielawa (19 sierpnia) i na wyjeździe z Unią Bardo (26 sierpnia) – mówią działacze Górnika.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj