https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szczawno ma lidera

Na Torze Poznań odbyły się trzecie w tym roku zawody cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bartłomiej Madziara ze Szczawna –Zdroju odniósł dwa zwycięstwa i jest liderem w rywalizacji o dwa tytuły mistrza kraju.
 
Po odniesieniu zwycięstw we wszystkich czterech wyścigach dywizji narodowej 3, Bartłomiej Madziara zakwalifikował się na pierwszym miejscu do kolejnego półgodzinnego startu. Po dobrym początku zaczął budować przewagę na czele stawki i wszystko wskazywało na to, że zmierza do mety po swoje kolejne zwycięstwo. Taki rezultat nie był mu jednak dany, bowiem w trakcie wyścigu jeden z uczestników innej klasy uszkodził samochód i pozostawił na torze odłamki swojego auta, które po najechaniu przez Madziarę rozcięły jego oponę. Dojechał on do boksów, gdzie mechanicy zespołu Precision Sport Service dokonali wymiany koła i wysłali kierowcę na tor z okrążeniem straty. Na mecie zameldował się na czwartej pozycji, minimalizując straty w klasyfikacji generalnej. Do kolejnej rundy Madziara również zakwalifikował się na pole position i tym razem uniknął poważniejszych kłopotów w drodze po swoje piąte tegoroczne zwycięstwo.
Oprócz wyścigów sprinterskich, w Poznaniu odbyła się także trzecia tegoroczna eliminacja Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego. Kwalifikacje miały miejsce chwilę po tym, jak rozcięta opona doprowadziła do uszkodzenia systemu ABS w samochodzie Madziary, mieszkaniec Szczawna-Zdroju musiał zadowolić się drugim polem startowym. W wyścigu nie dał jednak najmniejszych szans rywalom i po bezbłędnej jeździe oraz udanym pit-stopie pojawił się na mecie z 35-sekundową przewagą.
– Przywieźliśmy na ten weekend kilka nowych części, zatem musieliśmy na nowo uczyć się samochodu – powiedział po zawodach Bartłomiej Madziara. – Mieliśmy trochę pecha, w piątek najechałem na część innego auta, co było zupełnie poza moją kontrolą i kosztowało nas to trochę punktów. Zespół wykonał jednak świetną robotę i pomimo drobnych późniejszych problemów osiągnęliśmy maksimum tego, co było możliwe.
Kolejna runda WSMP odbędzie się w dniach 6-8 lipca, również na Torze Poznań.
(BM)
madziara 33
Bartłomiej Madziara po udanych zawodach na Torze Poznań.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty