https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zamknęli most w Zagórzu Śląskim

 
W związku z realizacją zadania „Przebudowa obiektu mostowego (JNI 01013243) w ciągu drogi powiatowej nr 2876 D w km 13+690 w miejscowości Zagórze Śląskie, gm. Walim” Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu informuje, że zakres zaplanowanych robót budowlanych wymaga całkowitego zamknięcia ruchu kołowego na obiekcie mostowym.
 
Most w Zagórzu Śląskim będzie wyłączony z ruch kołowego do czasu wykonania niezbędnej przebudowy płyty pomostowej. Zakończenie robót planowane jest na 31 sierpnia 2018 r. Ruch pieszych będzie odbywał się przez obiekt wytyczonymi trasami.
– Przepraszamy za wynikające z tego tytułu utrudnienia i uciążliwości – podkreśla zarządca drogi.
Na okres wyłączenia mostu w Zagórzu z ruchu kołowego wyznaczono następujące objazdy:
 
1) Kierunek Jugowice – Świdnica
Na odcinku drogi Jugowice – Zagórze Śląskie przy Caritasie objazd poprowadzony będzie ul. Wodną i dalej drogą powiatową nr 3371 D wokół Jeziora Bystrzyckiego do miejscowości Lubachów, gdzie kierowcy włączą się na właściwy szlak drogowy do Świdnicy. UWAGA: na drodze 3371 D wokół jeziora na całym odcinku od Caritasu do mostu w Lubachowie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.
 
2) Kierunek Świdnica – Zagórze Śląskie
Objazd rozpocznie się przed Hotelem „Borys” skrętem w prawo w drogę powiatową nr 3358 D do Niedźwiedzicy i dalej do Podlesia na drogę 3360 D Olszyniec – Wałbrzych, następnie z Olszyńca do Jugowic drogą wojewódzką nr 383. W Jugowicach należy wjechać w ul. Główną (droga 2876 D) i dojechać do Caritasu w Zagórzu Śląskim. Jest to objazd dla kierunków na Michałkową i Glinno.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
objazd zagorze

REKLAMA

Kliknij tutaj