Sportowe Podzamcze

Na wałbrzyskim Podzamczu zakończył się kolejny sezon rozgrywek Grand Prix w tenisie stołowym i badmintonie.

W tenisie stołowym rozegrano 12 turniejów. W kategorii open zwyciężył Artur Kasperowicz, drugi był Krzysztof Dziobek, a trzeci Robert Sempryk, natomiast w kat. szkolnej wygrał Łukasz Paciorek, który dobrze radził sobie ze starszymi zawodnikami. Podczas ceremonii rozdania nagród minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Tomasza Zarębskiego, dwukrotnego zwycięzcę tych rozgrywek.
W badmintonie rozegrano 21 turniejów w 4 kategoriach wiekowych. Kategoria szkolna (do kl. VI): 1. Błażej Redo, 2. Kamil Garbaliński, 3. Wiktor Rasztar; kategoria gimnazjum: Krzysztof Krzysztoforczyk, 2. Konrad Grzebny, 3. Monika Puć; kategoria kobiet: 1. Monika Woźniak, 2. Monika Puć, 3. Aleksandra Adamska; kategoria open: 1. Mirosław Woźniak, 2. Piotr Szymczak, 3. Krzysztof Ciesielski.
Odbyły się też jednodniowe, otwarte Mistrzostwa Podzamcza w Badmintonie o Puchar Vectra, zorganizowane w ramach dni tego największego wałbrzyskiego osiedla przez OSK SM Podzamcze i PSP nr 21. W kat. kobiet wygrała Monika Woźniak, w kat. chłopców do 16 lat Bartłomiej Cioch, w kat. mężczyzn powyżej 51 lat Piotr Szymczak, a w kat. open Hubert Górski, medalista MŚ w raketlonie, dla którego dodatkową nagrodą była wycieczka do Albanii, ufundowana przez AS-TURIST.