https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlina-Zdrój zawsze atrakcyjna

Za nami pierwszy długi weekend majowy w Jedlinie-Zdroju. Mieszkańcy oraz turyści mogli go spędzić w mniej lub bardziej aktywny sposób. Miasto zorganizowało kilka atrakcji: Festiwal Pentaque, turniej piłki nożnej dla dzieci, zabawę majówkową, a w Pałacu Jedlinka można było uczestniczyć w Rajdzie Arado i inscenizacji „Skarby Jedlinki”, a także zwiedzić pałac nocą.
 
– Dla turystów i kuracjuszy była to znakomita okazja do poznania pięknego, uzdrowiskowego miasta i dało się zauważyć, że wiele osób właśnie Jedlinę-Zdrój wybrało do spędzenia wolnego czasu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się otwarta w grudniu 2017 roku wieża widokowa na górze Borowa. Rodziny, także z dziećmi, dzielnie pokonywały strome podejścia, aby zachwycać się zapierającym dech w piersiach widokiem, rozciągającym się na Góry Sowie, Masyw Ślęży oraz panoramę Karkonoszy, bo przy dobrej pogodzie z wieży można zobaczyć Wielką Sowę, Śnieżkę a nawet wrocławski Sky Tower. Turyści także chętnie korzystali z parku linowego, toru saneczkowego oraz dobrze przygotowanych ścieżek spacerowych, rowerowych, czy skateparku.
Jedlina-Zdrój zachwyca o każdej porze roku, jednak wiosna to dobry czas na zapoznanie się z szeroką ofertą inwestycyjną gminy. Rozmowy z turystami przekonują, że wiele osób chętnie zamieszkałoby w naszym mieście. Piękno przyrody, spokój i dobre połączenie z większymi miastami powoduje zainteresowanie terenami pod zabudowę jednorodzinną. Zawsze chętnie witamy nowych mieszkańców i służymy pomocą w znalezieniu swojego wymarzonego miejsca. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą gminy na stronach internetowych lub też osobiście. Wiele terenów czeka na nowych inwestorów, a oferta gminy stale jest poszerzana. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bip.um.jedlina.pl oraz www.jedlinazdroj.eu lub można je uzyskać pod numerem telefonu (74) 851 09 63 – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.
(RED)
 Panorama Jedliny - Zdroju
Panorama Jedliny – Zdroju.

REKLAMA

Kliknij tutaj