https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biegali rycerze

 
Kolejną, szóstą imprezą w ramach całorocznego cyklu Grand Prix Idol 2018 zorganizowaną przez Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze-Zamek Książ przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Walimiu, był XII Bieg Rycerski na zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, trzeci etap XV Biegowego Turnieju Rycerskiego „Szlakiem Zamków Piastowskich”.
 
Bieg zaliczony jest do ogólnopolskiej klasyfikacji ligi biegów górskich Montrail. Wystartowało w nim 120 zawodników, którzy mieli do pokonania trudną, górska trasę. Najpierw biegacze zdobywali górę Chojna i kierowali się do Lubachowa. Dalej trasa wiodła do podstawy zapory wodnej, gdzie na zawodników czekała tamtejsza „ściana płaczu”, strome podejście zboczem zapory, która zawsze daje się biegaczom we znaki. Kolejnym odcinkiem była trasa górną częścią zapory oraz nad jeziorem Bystrzyckim, a wreszcie końcowy podbieg na zamek Grodno, gdzie na dziedzińcu znajdowała się meta. Impreza towarzyszącą był marsz nordic walking. Uczestnicy zmagań otrzymali okolicznościowe medale i nagrody, wśród których były statuetki rycerzy i miniatury zamku Grodno. Zawody zakończyło ognisko z bufetem.
Wyniki: open mężczyźni – 1. Ondrej Penc – 33, 52 min., 2. Bartłomiej Wojsław – 34,20, Robert Kubiak – 35,08; open kobiety – 1. Paulina Janik – 35,16, 2. Małgorzata Moczulska – 37,17, Magdalena Ridel – 38,25.
Partnerzy i sponsorzy imprezy: Gmina Wałbrzych, Powiat Wałbrzych, MARCCO, Pałac Jugowice, Sanatoria Dolnośląskie.
(BAS)
 Biegali rycerze

REKLAMA

Kliknij tutaj