https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Miasteczko dzieci

Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach realizuje projekt pt. „Miasteczko dzieci” dofinansowany w ramach tegorocznej edycji Funduszu Toyoty – Dobre pomysły zmieniają nasz świat. W swojej koncepcji zadanie zakłada renowację istniejącego miejsca do zabaw dla dzieci, a także rolę edukacyjną.
 
Od kwietnia najmłodsi mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice spotykają się z różnymi pracownikami i poznają podstawowe zawody: lekarz, sprzedawca, nauczyciel, policjant czy pracownik fabryki. Głównym celem zadania jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich, stworzenie bezpiecznego, nowoczesnego miejsca do zabaw, wzrost świadomości na temat bezpieczeństwa, integracja mieszkańców.
– W czasie trwania projektu zorganizowano już 2 spotkania: ze strażakami i lekarzem. Dzieci podczas spotkań mają możliwość poznania ciekawych zawód oraz akcesoriów ściśle związanych z wykonywaniem zawodu. Już w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla przedszkolaków z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Realizacja zadania wpłynie pozytywnie na wzrost edukacji w tym zakresie i zachęcenie dzieci już od najmłodszych lat do wyboru wymarzonego zawodu i kształcenia się w jego kierunku. Pod koniec spotkań, czyli w maju, ogłosimy konkurs plastyczny „ Mój wymarzony zawód”, z którego zostanie stworzona wystawa prac i zostanie zaprezentowana podczas Wielkiego Otwarcia „Miasteczka dzieci” – podkreślają pracownicy Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.
(IL)
 Miasteczko dzieci
Mali mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice podczas spotkania z lekarzem.

REKLAMA

Kliknij tutaj