https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomagają i pytają

 
– Właśnie otrzymaliśmy pierwszą transzę odszkodowania. 4 miliony złotych wykorzystamy na zastosowanie się do zaleceń konserwatorskich. No i cały czas sprzątamy – informuje Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, które zabiega o jak najszybsze odbudowanie spalonego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie Zdroju. Sam pożar i wywołane nim straty wciąż budzą wiele kontrowersji.
 
– Nasz szef z końcem tygodnia wybiera się do Warszawy, na spotkanie w Urzędzie Rady Ministrów oraz z Głównym Konserwatorem Zabytków w sprawie odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego. Szykujemy się też do konferencji prasowej. Zaprosimy na nią nie tylko dziennikarzy ale też Was. Wokół Zakładu Przyrodoleczniczego i pożaru narosło mnóstwo niedomówień, podejrzeń i dziwnych opowieści. Chcemy więc rozwiać wątpliwości, odpowiedzieć na pytania, zaprezentować plany. Jeśli nie możecie być osobiście, zadajcie nam pytania przez Facebook. Odpowiemy na nie podczas konferencji, a potem opublikujemy wyjaśnienia na naszym fanpejdżu. Zachęcamy do kontaktu! – czytamy w komunikacie spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina.
 
Pracownik donosi do prokuratury
 
Tymczasem do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, które złożył jeden z pracowników tej spółki. W 16 punktach zawiadomienia, które wpłynęło 3 kwietnia 2018 r., autor stawia szereg zarzutów dotyczących działalności spółki i jej władz. Odnoszą się one także do pożaru Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie Zdroju.
– W zaleceniach pokontrolnych straży pożarnej od 2013 roku powinny być zainstalowane różne zabezpieczenia obiektów PPOŻ itp. (…) Zgodnie z umową na obsługę komputerową uzdrowiska, firma powinna w chmurze lub na innych serwerach przechowywać wszelkie kopie zapasowe danych z NFZ itp. a nie zostało to zrealizowane (…). Za prawidłowe przechowywanie dokumentacji odpowiada kierownik jednostki organizacyjnej Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Zgodnie z § 8 pkt. 9 tego rozporządzenia lokal archiwum zakładowego powinien być dostosowany do wymagań zawartych w instrukcji archiwalnej stanowiącej załącznik nr 6 do ww. rozporządzenia w terminie 5 lat od dnia wejścia w życie rozporządzenia. Archiwum było w pomieszczeniu niezgodne z obowiązującym prawem tj. w piwnicy (…) – czytamy w zawiadomieniu.
 
Pytania bez odpowiedzi?
 
Sprawą pożaru zajął się także radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Piotr Sosiński, który do Marszałka Województwa Dolnośląskiego, będącego organem właścicielskim spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, zwrócił się z interpelacją. A marszałek zlecił przygotowanie odpowiedzi władzom spółki.
– Żadna z odpowiedzi prezesa Pawła Skrzywanka nie dotyczy zadanego pytania. W mojej interpelacji z 18 marca zadałem 3 pytania i – niestety – nie doczekałem się poważnego potraktowania. Nadal nie wiem na jaką kwotę zawarto umowę ubezpieczenia, czy utracono dane spółki oraz czy obiekt posiadał ochronę osobową – powiedział Tygodnikowi DB 2010 radny Piotr Sosiński.
 
Zbierają pieniądze
 
Towarzystwo Miłośników Szczawna Zdroju, Fundacja Wspierania Kultury Ogrody oraz Rada Miejska Szczawna Zdroju zapraszają na koncert na rzecz odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie Zdroju. Tematem będzie polska muzyka filmowa, wydarzenie zaplanowano na 28 kwietnia 2018 r. (godz. 19.00) w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym.
Pieniądze na odbudowę Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie Zdroju zbiera także spółka.
– Pieniądze można wpłacać na konto 30 1020 5095 0000 5602 0186 9577, należące do Fundacji „Stokrotka” Uzdrowiska Szczawno -Jedlina S.A. z dopiskiem „na odbudowę ZPL”. Na odbudowę uzdrowiska można też przeznaczyć 1% podatku, wpisując w PIT numer KRS 0000191584 i cel szczegółowy – odbudowa ZPL w Szczawnie Zdroju. Jeśli zechcecie nam pomóc to będziemy Wam bardzo wdzięczni – apelują pracownicy spółki Uzdrowisko Szczawno – Jedlina.
Robert Radczak
koncert harytatywny dla uzdrowiska

REKLAMA

Kliknij tutaj