https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rajdowe emocje

Rajdowe emocje
 
Ponad 70 kierowców stanęło na starcie II rundy cyklu Wałbrzyski Mistrz Kierownicy 2018. Dzięki grupie Walim Rajdowy, po kilku latach stagnacji, już w zeszłym roku wałbrzyski amatorski sport samochodowy zaczął przeżywać prawdziwy renesans.
 
Do walki na próbach sportowych stają tu zarówno lokalni kierowcy, jak i zawodnicy m.in. z Wrocławia, Jeleniej Góry czy Dzierżoniowa. Przyciągają ich atrakcyjny format zawodów, dobra organizacja, oraz możliwość przypomnienia lub też nauki podstaw rajdowego rzemiosła. Wśród 6 klas, podzielonych według pojemności skokowej silników, najliczniej obsadzona była najmocniejsza klasa VI. Gromadzi ona auta o pojemności powyżej 1.6. Wśród przeszło dwudziestu aut nie zabrakło kilku mocnych „czteronapędówek” o mocach znacznie przekraczających dwieście koni mechanicznych. Techniczny charakter prób sprawia jednak, że nie zawsze to moc predestynuje do zwycięstwa. Liczy się kunszt kierowcy i prawdziwa wola walki w amatorskim ściganiu.
Organizator przygotował dla zawodników 7 prób sportowych. Format zawodów stanowiły dwie próby przejeżdżane trzykrotnie. Zwieńczeniem ścigania był super oes, stanowiący połączenie obu prób. Walka toczyła się niemalże do ostatnich metrów. Zwycięzcą został Kuba Dąbrowa w Audi A3 Quattro. Jego łączny czas przejazdów siedmiu prób sportowych to 504,6 sekundy, a przewaga nad kolejnym zawodnikiem wyniosła 7,7s. Wyższość kierowcy 240-konnego Audi musiał tym razem uznać Marek Potępa w Renault Megane. Ostatni stopień podium zajął Dariusz Zajkowski, który o zaledwie 0,9 sekundy zdystansował Mateusza Sztylkę, który zajął miejsce tuż za podium.
Kolejna runda Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy zaplanowana jest na 7 lipca. Wcześniej rajdowych emocji dostarczy III runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów – Walimskie Lato 2018. Organizatorem imprezy, planowanej na 3 czerwca, jest również Walim Rajdowy. Szczegóły odnośnie obu cykli można znaleźć na stronie www.walimskiehoryzonty.pl oraz na fanpage Walim Rajdowy na Facebooku.
(MP)
rajd megane fot. JAdwiga Gajb
Liderzy cyklu Wałbrzyski Mistrz Kierownicy po dwóch rundach – Marek Potępa/Patryk Korbel (fot. Jadwiga Gajb).

REKLAMA

Kliknij tutaj