https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Trwa przebudowa ul. Głównej w Czarnym Borze

 
Prace związane z przebudową drogi powiatowej 3367D w gminie Czarny Bór idą pełną parą. Obecnie trwają prace polegające na stabilizacji i wzmacnianiu podłoża.
 
Inwestycja prowadzona jest wspólnie przez Powiat Wałbrzyski oraz gminę Czarny Bór i ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców, zwiększenie dostępności do usług publicznych i miejsc pracy poprzez przebudowę około 1518 metrów bieżących drogi powiatowej oraz około 148 m drogi gminnej. Całkowita wartość zadania to prawie 4 300 000 złotych, w tym po około 800 tysięcy złotych wkładu własnego włożyli partnerzy: Powiat Wałbrzyski oraz gmina Czarny Bór. Pozostała część współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
– Prace związane z tą inwestycją przebiegają bardzo sprawnie i mam nadzieję, że utrudnienia w ruchu spowodowane tą inwestycją zakończą się już niebawem, a mieszkańcy będą mogli komfortowo i bezpiecznie korzystać z nowej drogi – mówi Stanisław Janor, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.
Przypominamy, że w związku z prowadzonymi pracami oraz ze względów bezpieczeństwa, na ul. Głównej obowiązuje czasowa organizacja ruchu – od skrzyżowania z ulicą Wesołą w stronę Grząd obowiązuje ruch jednokierunkowy.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
janor czarny bor

REKLAMA

Kliknij tutaj