https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kładka zastąpi wiszący most

 
Gmina Walim realizuje projekt zwiększenia dostępności do zasobów przyrodniczych oraz rozwoju nowych form edukacji ekologicznej, dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej “Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim.
 
W ramach przedsięwzięcia prowadzona jest rozbiórka mostu wiszącego nad jeziorem Bystrzyckim. W projekcie zaplanowana jest budowa nowej kładki dla pieszych wraz z elementami ścieżki edukacji ekologicznej, stanowiącej atrakcję turystyczną, przebudowa oraz wyposażenie pomieszczeń zamku Grodno i utworzenie Centrum Bioedukacji Multimedialnej, rozbudowa ośrodka edukacji ekologicznej o Centrum Bioedukacji i Obsługi Ruchu Turystycznego wraz z utworzeniem akwarium z fauną i florą jeziora Bystrzyckiego.
– Stalowa kładka dla pieszych (wiszący most) łącząca brzegi jeziora Bystrzyckiego znajdowała się przy Rezerwacie Góra Choina. Została wykonana w 1968 roku przez nieistniejącą dzisiaj Hutę Szkła “Wałbrzych”. Z kładki, podwieszonej na stalowych linach zakotwiczonych w skałach, rozciągał się piękny widok na jezioro i Górę Chojna. Aby zachować tę atmosferę będzie tu wzniesiona kładka betonowa. Powstanie według projektu opracowanego przez zespół Badawczo-Projektowy “Mosty-Wrocław” pod kierownictwem prof. Jana Biliszczuka z Politechniki Wrocławskiej. Kładka będzie miała 126 m długości, od 2,4 do 4,9 m szerokości, w szerszych miejscach mają być wykonane ławy do siedzenia. Na poprawę infrastruktury turystycznej w obrębie jeziora Bystrzyckiego gmina Walim otrzymała 6 milionów złotych. Całość inwestycji, obejmująca również nowy budynek, akwarium z fauną jeziora i ścieżkę dydaktyczną, wyniesie około 11 milionów złotych – wyjaśnia Adam Hausman, wójt Gminy Walim.
(RED)
 most zagorze rozbiorka
Rozbiórka wiszącego mostu w Zagórzu Śląskim.

REKLAMA

Kliknij tutaj