https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ekologiczne powitanie wiosny

21 marca 2018 r. w Jedlinie-Zdroju i Głuszycy zostały otwarte bezpłatne wypożyczalnie rowerów elektrycznych. To efekt międzygminnego porozumienia, podpisanego na początku tego roku.
 
W samo południe w jedlińskim magistracie przewodnicząca Rady Miejskiej Jedliny-Zdroju Maria Drapich i burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, w ten sposób inaugurując działalność wypożyczalni rowerów elektrycznych w uzdrowiskowej gminie.
– Gmina, w ramach ograniczenia niskiej emisji, zakupiła 6 rowerów z napędem elektrycznym. Rowery dostępne będą w wypożyczalni, która mieścić się będzie przy Urzędzie Miasta Jedlina-Zdrój na ul. Poznańskiej 2 i już można z niej korzystać w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek, środa, czwartek w godz. 8.30-15.00; wtorek w godz.  8.30-16.30, a w piątek w godz. 8.30-13.30. Rowery będą bezpłatnie wypożyczane mieszkańcom Jedliny-Zdroju i pracownikom jednostek organizacyjnych w ramach obowiązków służbowych na jedną dobę lub na weekend. Aby wypożyczyć rower należy: mieć ukończone 18 lat; przedstawić aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem, z którego pracownik wypożyczalni spisze dane; podpisać umowę wypożyczenia roweru elektrycznego wraz z wyposażeniem. Wypożyczający zobowiązany będzie do korzystania ze sprzętu wyłącznie w celach niekomercyjnych, zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją obsługi oraz do zwrotu sprzętu sprawnego technicznie, w stanie nieuszkodzonym, w zadeklarowanym terminie. Szczegółowy regulamin wypożyczalni stronie www.jedlinazdroj.eu w zakładce Jedlińskie Elektrorowery – zachęca Leszek Orpel.
Tego samego dnia wypożyczalnia rowerów elektrycznych została otwarta w Głuszycy.
-Zapraszam mieszkańców Głuszycy do korzystania z rowerów elektrycznych, które można bezpłatnie wypożyczać od pierwszego dnia wiosny w siedzibie Centrum Kultury-MBP w Głuszycy – powiedział w czasie uroczystego otwarcia burmistrz Głuszycy Roman Głód.
Rowery z napędem elektrycznym z pewnością staną się jedną z najbardziej ulubionych form aktywności, zwłaszcza dla głuszyckich seniorów, którzy nie zawsze są w stanie pokonać przewyższania górskiego położenia naszej Gminy. Wypożyczalnia zlokalizowana na parterze CK-MBP w Głuszycy przy ul. Grunwaldzkiej 26 czynna jest od dnia 21 marca do 31 października od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 8.00 do 16.00. Rower można wypożyczyć na 24 godziny. Istnieje także możliwość wypożyczenia roweru na czas weekendu w piątek od godz. 15.00 z terminem zwrotu do poniedziałku do godz. 9.00. Rowery wypożyczane będą wyłącznie pełnoletnim mieszkańcom Głuszycy po okazaniu aktualnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem takiego jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Przed wypożyczeniem należy także zapoznać się z regulaminem wypożyczalni i podpisać umowę wypożyczenia sprzętu, czyli roweru wraz z zabezpieczeniem i kaskiem.
Regulamin wypożyczalni rowerów elektrycznych znajduje się na tablicy ogłoszeń w siedzibie CK-MBP oraz na stronie www.gluszyca.pl w zakładce Wypożyczalnia rowerów elektrycznych i na FB- Sudeckie rowery elektryczne.
(RED)
 jedlina otwarcie wypozyczalni
Otwarcie wypożyczalni rowerów elektrycznych w Jedlinie-Zdroju…
 gluszyca otwarcie wypozyczalni…i w Głuszycy.

REKLAMA

Kliknij tutaj