https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jubileuszowe uchwały

Klub Radnych PiS w Radzie Miejskiej Wałbrzycha złożył projekty uchwał rady miejskiej dotyczące 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
 
– W 1918 roku, po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji – wolna Polska powróciła na mapę świata. Spełniły się marzenia pokoleń Polaków. Z tej dziejowej próby nasz Naród wyszedł zwycięsko dzięki tym, którzy nie zwątpili w sens walki o suwerenność Polski i pozostali nieugięci. Odzyskanie niepodległości stało się możliwe dzięki ich walce pełnej poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin. Data 11 Listopada zakorzeniła się mocno w narodowej tradycji. Dlatego Klub PiS w Radzie Miejskiej w Wałbrzychu złożył dwa projekty uchwał. Pierwszy projekt zakłada, że Rada Miejska Wałbrzycha, w ślad za Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej, składając hołd pokoleniom, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość, ustanowi obecny rok Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Drugi projekt uchwały zakłada, że rondo na wjeździe do Wałbrzycha od strony Świebodzic (u zbiegu ulic Wrocławskiej i Wilczej) otrzyma nazwę 100-lecia Niepodległości Polski.
W ten sposób pragniemy utrwalić w pamięci wałbrzyszan znaczenie tej daty w historii Polski. Przyjęcie tych uchwał przez Radę Miejską będzie wyrazem pamięci o obrońcach Konstytucji 3 maja, żołnierzach Insurekcji Kościuszkowskiej i kolejnych powstań narodowych, legionistach polskich i wszystkich walczących w I wojnie światowej oraz w latach 1918–1921: obrońcach Lwowa, żołnierzach Powstania Wielkopolskiego i Powstań Śląskich oraz bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy obronili młodą niepodległość – czytamy w komunikacie wydanym przez Klub Radnych PiS w Radzie Miejskiej Wałbrzycha.
(RED)
SONY DSC
Radna PiS Beata Mucha.

REKLAMA

Kliknij tutaj