https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolejny sukces Głuszyckiej Grupy Teatralnej

„Znowu wojna”- premierowy spektakl „Ziemi Obiecanej Włókniarzy II” w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach” uznać można śmiało za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych ostatniego czasu w gminie Głuszyca.
 
Publiczność, która wypełniła po brzegi salę widowiskową głuszyckiego Centrum Kultury w sobotni wieczór (3 lutego 2018 r.) nagrodziła gromkimi brawami wspaniałą grę głuszyckich aktorów na czele z Robertem Delegiewiczem – reżyserem, autorem scenariusza i odtwórcą roli księdza Karola.
Spektakl przeniósł widzów w czasy stanu wojennego, w których donosicielstwo, strach o jutro, prześladowania i terror władzy w stosunku do obywateli był codziennością. Jednakże widowisko poprzez sprawnie wplecione scenki z życia, obfitujące w wiele zabawnych sytuacji  wywoływało wielokrotnie salwy śmiechu publiczności. Brawurowa gra aktorów, celne riposty, żartobliwe zbiegi okoliczności, ale i dramatyzm sytuacji sprawiły, że po spektaklu wszyscy zadawali zgodnie jedno pytanie: „kiedy zobaczymy trzecią część Ziemi Obiecanej Włókniarzy? Burmistrz Roman Głód, po złożeniu gratulacji i podziękowań Głuszyckiej Grupie Teatralnej ogłosił z radością:
– Mamy w Głuszycy prawdziwy teatr! Ogromne wyrazy uznania za niesamowity wkład pracy w stworzenie przedstawienia, często „po godzinach” zajęć domowych i zawodowych, dla reżysera i autora scenariusza Roberta Delegiewicza oraz wszystkich występujących w sztuce aktorów, którzy wcielili się w następujące role: Alina Mączyńska zagrała Danutę, Urszula Mrozińska – Teresę, Magdalena Gołda– Beatę, Magdalena Kandefer- Grażynę, Agnieszka Hiszpańska – Jolantę, Edyta Popek-Julię, Agnieszka Musz– Katarzynę, Joanna Soboniak– Stanisławską, Iweta Głód– Izabelę, Grzegorz Milczarek– Pawła, Mirosław Żołopa– Romana, Artur Gołda-Karola. Na scenie zobaczyliśmy także przedstawicieli głuszyckiej młodzieży w osobach: Marty Gołdy, Krzysztofa Gołdy, Szymona Sławika i Oliwiera Mrozińskiego. Podziękowania za obsługę techniczną spektaklu dla Pawła Kociubskiego.
(SJ)
 znowu wojna spektakl
„Znowu wojna”- premierowy spektakl „Ziemi Obiecanej Włókniarzy II” w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”.

REKLAMA

Kliknij tutaj