https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Atsuko Seta honorowym obywatelem Szczawna-Zdroju

 
Rada Miejska w Szczawnie-Zdroju, uchwałą z 11 października 2017 r. nadała Atsuko Seta tytuł Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju. Uroczysta gala z okazji przyznania tytułu odbyła się 6 lutego 2018 roku w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym.
 
Atsuko Seta to japońska pianistka światowej sławy, laureatka prestiżowych nagród. W 1977 roku ukończyła studia pianistyczne na Wydziale Muzyki przy Uniwersytecie Osaka Kyoiku. W 1978 roku ukończyła studia podyplomowe, rozpoczynając karierę pianistyczną. W 1996 roku Atsuko Seta zdobyła główną nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Muzyki Masterplayers we Włoszech i ukończyła studia z tytułem magistra w Międzynarodowej Akademii Muzycznej we Francji. Od 1997 roku występuje w Europie każdego roku, współpracując z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, gdzie gra koncerty pianistyczne.
– Wielkim dla nas wyróżnieniem jest to, że tej światowej klasy pianistka osiedliła się właśnie w Szczawnie-Zdroju. 6 lutego, podczas uroczystej gali w Teatrze Zdrojowym, zapewniła nam pełną dawkę muzycznych wzruszeń i uniesień. Koncert w jej wykonaniu nie obył się bez bisów. Niespodzianką był również występ jej męża. Wszystkim przybyłym na tę uroczystość gościom serdecznie dziękujemy, a pani Atsuko raz jeszcze gratulujemy i liczymy na większą ilość koncertów w naszym mieście – podkreśla Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna – Zdroju.
(KT)
atsuko seta szczawno
Atsuko Seta odebrała tytuł Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju z rąk burmistrza Marka Fedoruka i przewodniczącej Rady Miejskiej Szczawna Zdroju Ramony Bukowskiej (fot. Robert Bajek).

REKLAMA

Kliknij tutaj