https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sukces Rydzy z Szóstki

 
Uczniowie siódmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie- Gorcach wraz z opiekunem wzięli udział w gali finałowej konkursu „Czas na Zdrowie”, zorganizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, na którą przybyło 140 uczniów z całej Polski.
 
Galę finałową otworzył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Ideą konkursu była edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Konkurs został tak zaplanowany, aby wyjść z edukacją prozdrowotną poza szkołę. Konkurs składał się z dwóch etapów realizowanych przez szkoły : I- Rozgrzewka i II – Festyn Zdrowia. Rydze z Szóstki zajęły 5. miejsce w Polsce oraz wyróżnienie w II etapie.
– W Festyn Zdrowia zaangażowana była już cała szkoła (nauczyciele, uczniowie, personel, rodzice i absolwenci), a polegał on na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości w tym: rodziców, mieszkańców miasta, władz lokalnych, specjalnych gości, takich jak np. lekarze, dietetycy, producenci żywności ekologicznej i regionalnej, znani sportowcy i celebryci. Sukces Rydzy z Szóstki jest znaczący tym bardziej, że w tej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba szkół, a festyny zorganizowano w ponad 500 szkołach, zaś aktywny udział w projekcie wzięło ponad 5 tysięcy osób.
Drużyna w składzie: Natalia Filipecka, Nikola Guban, Agnieszka Hermanowska, Amelia Idziak, Weronika Lalka, Julia Maciołek, Patrycja Piotrowska, Stanisław Rudzki, Igor Sadowy  i Nikola Wołk-Łaniewska wraz z wychowawczynią koordynującą działania Ewą Żuk otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz drukarkę dla szkoły.
(RED)
rydze boguszow
Drużyna Rydzy z Szóstki podczas gali finałowej konkursu „Czas na Zdrowie”.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty