https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Miasto dla aktywnych

 
Rozszerza się liczba miejsc, w których można aktywnie spędzać czas w Jedlinie Zdroju. W bogatej ofercie uzdrowiskowej gminy każdy znajdzie coś dla siebie.
 
W ostatnich tygodniach Jedlinie-Zdroju zakończono kolejne inwestycje. Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel przeciął wstęgę otwierając plac zabaw i siłownię terenową przy ul. Moniuszki w Jedlinie-Zdroju. W ramach tego zadania poszerzono plac na którym, zamontowano kilka urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, a plac zabaw dla dzieci wyposażono w dodatkowe elementy. Cały teren został ogrodzony, wytyczone zostały ścieżki i nasadzono nową zieleń. Zamontowano ławeczki i kosze na śmieci, a tablice z regulaminem dopełniają całości, tworząc bezpieczne i estetyczne miejsce do aktywności. Z kolei w Parku Północnym obecni na otwarciu placu zabaw i siłowni, mieli możliwość zobaczenia zagospodarowanego terenu Alei Brzozowej wraz z przyległymi polanami – oddechową i słoneczną. Oba zadanie zostały zrealizowane dzięki promesie przyznanej przez samorząd Województwa Dolnośląskiego dla Gminy Jedlina-Zdrój w wysokości 150.000 zł, na realizację zadania „Budowa obiektów i miejsc służących rozwojowi społeczności lokalnej, małej architektury i obszarów aktywności w Jedlinie-Zdroju”, w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2017.
Z kolei w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w kompleksie sportowym „Active Jedlina” została oddana do użytku trasa pieszo – rowerowa, prowadząca od ul. Zakopiańskiej do ul. B. Chrobrego. Inwestycja została zrealizowana ze środków unijnych, otrzymanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wartość inwestycji wyniosła 838 515 zł, z czego 712 738 zł stanowiło dofinansowanie.
– Trasa pieszo-rowerowa otacza teren „Active Jedlina”, na którym można uprawiać sport różnego rodzaju, np. grać w piłkę nożną, w bule, pobiegać na bieżni, pojeździć w skateparku. To miejsce także dla rowerzystów, wrotkarzy, dla osób jeżdżących na hulajnodze lub deskorolce, dla uprawiających nordic walking. To także doskonałe miejsce do spacerów i odpoczynku – wyjaśnia burmistrz Leszek Orpel.
(RED)
 otwarcie sciezki jedlina
 
Trasa pieszo – rowerowa to bezpieczne miejsce, zwłaszcza dla najmłodszych.

REKLAMA

Kliknij tutaj