https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lekcje z ZUS – kolejna edycja

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dzieli się wiedzą w czwartej już edycji projektu edukacyjnego ,,Lekcje z ZUS”. O tym, jak ważne są ubezpieczenia społeczne, dowiadują się m.in. uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wałbrzychu.
 
Wałbrzyski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął cykl czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Lekcje przygotowują uczniów do olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych’’, która jest objęta patronatami: Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W finale olimpiady najlepsi mogą zdobyć atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz indeksy na wybrane uczelnie w kraju. Choć temat nie jest łatwy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponuje m.in. prezentacje multimedialne i materiały wideo, które urozmaicają każdą z lekcji.
Do projektu zgłosiło się kilkanaście szkół z terenu działania Oddziału ZUS w Wałbrzychu, w tym Zespół Szkół nr 1 im. I. J. Paderewskiego w Wałbrzychu. W czasie zajęć prowadzonych przez Magdalenę Walter, koordynatora do spraw komunikacji społecznej i edukacji z wałbrzyskiego Oddziału ZUS, uczniowie z wałbrzyskiego Zespołu Szkół nr 1 uczyli się o tym jaki jest cel ubezpieczeń społecznych i poznali korzyści płynące z objęcia tymi ubezpieczeniami. Podczas kolejnych zajęć dowiedzą się między innymi od czego zależy wysokość emerytury oraz jak prowadzić firmę i płacić składki.
(MW)
 
Uczniowie ZS nr 1 w Walbrzychu
Uczniowie Zespół Szkół nr 1 im. I. J. Paderewskiego w Wałbrzychu podczas „Lekcji z ZUS”.

REKLAMA

Kliknij tutaj