https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ściganie na polanie

Na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju rozegrane zostały wyścigi rowerowe MTB dla dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 14 lat. Były to zawody kończące Ligę MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej 2017.
 
Sześć poprzednich wyścigów odbyło się w: Walimiu, Starych Bogaczowicach, Wałbrzychu, Jugowie, Czarnym Borze i Świebodzicach, a prezydent, burmistrz i wójtowie miejscowości, w których odbyły się zawody, objęli swoim patronatem poszczególne kategorie wiekowe, fundując dla najlepszych zawodniczek i zawodników puchary. W tegorocznej edycji szczególnie wyróżniło się dwoje uczestników kategorii młodzik: Hanna Fijałkowska i Filip Brzóska (od przyszłego roku będą już startować w kat. juniora młodszego).
– Moje wieloletnie doświadczenie przewiduje im wspaniałą karierę i nawet głośno to powiedziałem na zakończenie dekoracji, że są to nasi przyszli olimpijczycy – napisał w swoim sprawozdaniu z zawodów sędzia Władysław Żyndul.
Pomimo nienajlepszej pogody, na Słonecznej Polanie zjawiło się wielu kibiców, którzy dopingiem zachęcali do rywalizacji młodych kolarzy górskich. Zawody od strony technicznej przygotowali oraz zabezpieczyli Janusz Kozłowicz i Tomasz Malik, a Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju najlepszej zawodniczce w kategorii skrzat – Aleksandrze Różnickiej z Nowej Rudy – wręczył sekretarz gminy Sławomir Grochala. W klasyfikacji końcowej II Edycji Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej 2017 zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz za punktację drużynową klubów sportowych, szkół podstawowych i szkółek kolarskich wręczono: medale, dyplomy i puchary.
– W październiku spotkamy się z przedstawicielami miast i gmin organizującymi tegoroczną ligę aglomeracji na podsumowaniu i zaplanujemy przyszłoroczną edycję – zapowiedział Władysław Żyndul.
(KT)
 liga mtb szczawno
Wyścig na Słonecznej Polanie zakończył Ligę MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej 2017.

REKLAMA

Kliknij tutaj