https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siłownia w ruchu

 
Na wałbrzyskim Podzamczu działa już siłownia plenerowa. Od momentu odbioru technicznego urządzeń znajdujących się na terenie zielonym pomiędzy al. Podwale, a przyległym do kościoła parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, cieszy się ona sporym zainteresowaniem tutejszych mieszkańców.
 
Oczekiwano na jej otwarcie tym bardziej, że po zebraniu największej liczby głosów w jednej z ostatnich edycji Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, projekt został zrealizowany ze sporym poślizgiem.
– Ale lepiej późno, niż wcale – to powszechna opinia użytkowników siłowni, ćwiczących tu od razu po przekazaniu jej do użytku.
Urządzenia służyć mają rozwojowi różnych partii mięśni korzystających z nich mieszkańców oraz poprawie ogólnej ich sprawności fizycznej i kondycji, a także rekreacji dla podtrzymania zdrowia. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, warto zapoznać się z instrukcjami użytkowania i dokładnie się do nich stosować, by wykluczyć ewentualne urazy i inne nieprzyjemne niespodzianki. Siłownia, wraz ze ścieżką rowerową oraz trasą dla biegaczy, jak również piechurów z kijkami – miłośników nordic walking, długości ok. 5 km, przy al. Podwale wokół Podzamcza, wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc pożyteczny kompleks terenów służących zarówno mieszkańcom osiedla, jak i przybyszom z zewnątrz.
Nie jest jeszcze znany termin uroczystego otwarcia siłowni plenerowej, które odbędzie się z udziałem wałbrzyskich władz. Na razie wiadomo tylko, że zostanie włączone do programu Rodzinnego Święta Sportu na przyległym do niej terenie. Stanowi ono inicjatywę proboszcza wspomnianej parafii, ks. prałata Ryszarda Szkoły.
Andrzej Basiński
Silownia Podzamcze2
Pierwsi ćwiczący na urządzeniach podzamczańskiej siłowni.

REKLAMA

Kliknij tutaj