https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powiatowe święto plonów w Starych Bogaczowicach

9 września w Gminie Stare Bogaczowice odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Uroczystość rozpocznie okolicznościowa msza święta w kościele pod wezwaniem św. Józefa, skąd korowód dożynkowy przeprowadzi gości na stadion sportowy.
 
Tegoroczne święto plonów w Starych Bogaczowicach wypełnione będzie różnorodnymi atrakcjami. Na gości czekają stoiska z lokalnymi przysmakami, wypiekami kół gospodyń wiejskich i rękodziełem oraz punkt gastronomiczny ze swojskim jadłem. Organizatorzy przygotowali również motostrefę, a w niej pokaz współczesnych maszyn rolniczych, prezentacja samochodów rajdowych i najnowszych modeli marki Hyundai oraz liczne gry i zabawy z cennymi nagrodami, wśród których znajduje się voucher na weekend z najnowszym samochodem Hyundai z pełnym bakiem. Sponsorem nagród motoryzacyjnym jest wałbrzyski salon samochodowy Auto Forte. Nagrody będzie można zdobyć także w loterii fantowej sponsorowanej przez firmę Aktiw – bogaczowickiego producenta świeżych jaj. Do wygrania w loterii będzie wartościowy sprzęt RTV i AGD. Tego dnia będzie się dużo działo również na scenie – wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz zespół Power Boy.
Jednak najwięcej atrakcji czeka na najmłodszych gości dożynkowych. Będzie wesołe miasteczko, bungee run, przejażdżki konne, bezpłatne dmuchańce i animacje, tj. malowanie buziek, kręcenie balonów, baseniki z piłeczkami oraz gry i zabawy z nagrodami. Dzień podsumuje spektakularny pokaz sztucznych ogni, a po nim rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce na żywo.
Uczestnicy dożynek będą mogli skorzystać z bezpłatnych punktów parkingowych przy urzędzie gminy, Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym, sklepie ODIDO i restauracji Soczyste Pieczyste, Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach oraz przy stadionie wzdłuż starego boiska.
(IL)
Dozynki bogaczowice 2017

REKLAMA

Kliknij tutaj