Biathloniści z medalami

8 medali, w tym aż 5 złotych, wywalczyli czarnoborscy biathloniści w rozegranych w dniach 1-3 września 2017 r. Mistrzostwach Polski na Nartorolkach w Dusznikach Zdroju.

Zawodnicy wystartowali w dwóch konkurencjach: sprincie i biegu pościgowym, a zawody w ramach mistrzostw były ostatnim sprawdzianem przed sezonem zimowym. W biegach sprinterskich bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi UKN Melafir. Wojciech Filip zdobył złoto, natomiast Wojciech Janik stanął na trzecim stopniu podium. W klasyfikacji juniorów złoto wywalczył pochodzący z gminy Czarny Bór, a obecnie reprezentujący AWF Wrocław, Przemysław Pancerz. UKN Melafir okazał się również bezkonkurencyjny w biegach pościgowych w kategorii juniorów młodszych i zajął całe podium. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Wojciech Filip, drugie Wojciech Janik, a trzecie Mateusz Gierczyk. W biegach pościgowych również znakomicie zaprezentowali się byli zawodnicy UKN Melafir (obecnie AWF Wrocław). Złoto w kategorii juniorów zdobył Przemysław Pancerz, a wśród seniorów Mateusz Janik.