https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego pozyskał kolejne środki

Decyzją Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 31 lipca 2017 r., Powiat Wałbrzyski otrzymał dofinansowanie w kwocie 236 320 zł na zadanie „Modernizacja odcinka drogi powiatowej nr 3389D w Strudze stanowiącej łącznik dróg wojewódzkich nr 375 i 376”, realizowane w ramach programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.
 
– To kolejna dobra informacja dla mieszkańców naszego powiatu, ponieważ modernizacja infrastruktury drogowej służy poprawie bezpieczeństwa i podniesieniu komfortu podróżowania wszystkim korzystającym z tych dróg. W czerwcu otrzymaliśmy już 132 082 zł na to zadanie, a teraz pozyskaliśmy dodatkowe 236 320 zł. Jest to kolejny sukces kierowanego przeze mnie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Na początku kadencji obiecałem mieszkańcom nową jakość w Powiecie Wałbrzyskim i dotrzymuję danego słowa, a efekty naszej pracy widoczne są w każdej gminie naszego powiatu. Nie zwalniamy tempa inwestycji – podkreśla starosta wałbrzyski Jacek Cichura.
Dodatkowo Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przychyliło się do wniosku Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego o przeznaczenie części środków z rezerwy subwencji ogólnej przyznanej w czerwcu 2017 r., a zaoszczędzonych przez powiat wałbrzyski dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę obiektu mostowego w Sierpnicy. Ministerstwo zgodziło się, by zaoszczędzone środki w kwocie 68 623 zł zostały wykorzystane przez powiat wałbrzyski na dofinansowanie przebudowy kolejnego mostu w miejscowości Sierpnica.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 droga w strudze
Powiat Wałbrzyski pozyskał kolejne środki na remont odcinka drogi w Strudze.

REKLAMA

Kliknij tutaj