Zapłacili frycowe

Rozgrywki IV ligi piłkarskiej nabieraja tempa. W drugiej serii gier w grupie wschodniej Górnik Wałbrzych pokonał na własnym boisku Sokoła Wielka Lipa 2:1, a w grupie zachodniej Górnik Boguszów Gorce uległ w Jędrzychowicach Apisowi 0:4.

Mecz w Wałbrzychu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 22 min. objęli prowadzenie po tym, jak Damian Migalski wykorzystał dośrodkowanie Dariusza Michalaka i z kilkunastu metrów pokonała pewnym strzałem bramkarza Sokoła. I choć odmłodzony Górnik miał jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, to 1:0 utrzymało się do przerwy, a po niej goście wyrównali z rzutu karnego. Arbiter podyktował jedenastkę po faulu Damiana Jaroszewskiego na Kamilu Pyzłowskim, a w 53 min. wykorzystał ją Michał Wróbel. Odpowiedź wałbrzyszan była szybka: w 64 min. Jan Rytko posłał piłkę w okienko bramki Sokoła, a potem jego ekipa obroniła skromną zaliczkę.
Zdecydowanie gorzej powiodło się beniaminkowi z Boguszowa Gorc. Do Jędrzychowic Górnik pojechał opromieniony inauguracyjnym zwycięstwem, ale od Apisa dostał srogą lekcję skuteczności. Już do przerwy było 2:0, po tym, jak na listę strzelców wpisali się Patryk Bystrak (31 min.) i Jakub Chrzanowski (40 min.). Po zmianie stron szybkie trafienia Wojciecha Glanca (62 min.) i znów Jakub Chrzanowski (69 min.) przesadziły o losach tej konfrontacji.
W następnej kolejce Górnik Boguszów-Gorce będzie podejmował Orlę Wąsosz (27 sierpnia, godz. 17.00), a Sokół Marcinkowice podejmie Górnika Wałbrzych (26 sierpnia, godz. 17.00).

Górnik Wałbrzych – Sokół Wielka Lipa 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Migalski (22), 1:1 Wróbel (53 – k), 2:1 Rytko (64)
Górnik: Jaroszewski – D. Michalak, Niemczyk, Smoczyk, Krzymiński, Słapek, Rytko, Chajewski, Młodziński (Sobiesierski 75), Bogacz (60 Rodziewicz), Migalski (86 Gawlik).
Apis Jędrzychowice – Górnik Boguszów-Gorce 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Bystrak (31), 2:0 Chrzanowski (40), 3:0 Glanc (62), 4:0 Chrzanowski (69)
Górnik: M.Jaskółowski – Błaszczak (64 Szczurek), M. Jaskółowski (78 Podgórski), W.Klimek (46 J.Maliszewski), M.Klimek (70 Choiński), Pryk, A.Maliszewski (64 Ostrowski), Bejnarowicz, Zwolenik, Duś, Woźniak (70 Rymarowicz).