Akademiczki gromią

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych rozgromiły w Górznie zespół beniaminka ekstraligi – Unifreeze – aż 9:0 i awansowały na drugie miejsce w tabeli.

AZS PWSZ zagrał w Górznie bez kontuzjowanych Siwińskiej i Szewczuk, ale do składu meczowego weszła Rapacka. Od początku meczu akademiczki ruszyły do ataku i w 9 minucie objęły prowadzenie po strzale Julity Głąb, która w czerwcu świętowała awans do ekstraligi z zespołem… Unifreeze. Tym samym rozwiązał się worek z bramkami, a w I połowie do siatki gospodyń trafiały jeszcze: Dereń (20 min.), 0:3 Miłek (27 min.) oraz ponownie Dereń (33 min.) i bezlitosna dla byłych koleżanek Głąb (45 min.). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a wysokie prowadzenie podwyższyły jeszcze: Dereń (49 min.), Zańko (77), a także Mesjasz, która w 86 min. wykorzystała rzut karny. Wynik spotkania na 9:0 dla AZS PWSZ ustaliła w doliczonym czasie gry Ratajczak, zapewniając tym samym wałbrzyskiej drużynie najwyższe zwycięstwo w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.
26 sierpnia wałbrzyskie piłkarki sprawdzą na własnym boisku drugiego beniaminka ekstraligi – Sportową Czwórką Radom. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.

Unifreeze Górzno – AZS PWSZ Wałbrzych 0:9 (0:5)
Bramki: 0:1 Głab (9), 0:2 Dereń (20), 0:3 Miłek (27), 0:4 Dereń (33), 0:5 Głąb (45), 0:6 Dereń (49), 0:7 Zańko (77), 0:8 Mesjasz (86 – karny), 0:9 Ratajczak (90+1).
AZS PWSZ: Dąbek – Mesjasz, Aszkiełowicz, Gradecka, Kędzierska (60 Pluta), Rędzia, Dereń (60 Jędras), Głąb (77 Klepatska), Ratajczak, Kowalczyk (68 Zańko), Miłek (84 Rapacka).