Święto rumaków w Strzegomiu

Drużyna Wielkiej Brytanii została mistrzem Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które odbyły się na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Polacy zajęli 9. miejsce, a Niemka Ingrid Klimke na koniu Horseware Hale Bob Old sięgnęła po złoto w klasyfikacji indywidualnej.
Brytyjki przerwały trzyletnią dominację Niemców, którzy uplasowali się na drugim miejscu. Trzecia lokata przypadła Szwecji. Natomiast za Klimke na podium stanęli broniący tytułu mistrza kontynentu Niemiec Michael Jung na koniu fisherRocana i Brytyjka Nicola Wilson dosiadająca Bulany.
Z ekipy polskiej najwyżej, na 26. miejscu, sklasyfikowano Mariusza Kleniuka na Winonie. Gospodarze mogą mówić o dużym pechu, bowiem ich najlepszy koń Banderas, dosiadany przez Pawła Spisaka (11. po znakomicie przejechanym crossie) nie został zaakceptowany podczas przeglądu weterynaryjnego. Pozostali nasi jeźdzcy wypadli znacznie gorzej. Ostatecznie polski team zajął 9. miejsce, wyprzedzając Białoruś, mająca aspiracje medalowe Francję, Danie i Norwegię. Rywalizację obserwowała podczas trzech dni wielotysięczna publiczność. Zawody były wspaniałą promocją Strzegomia.
Na hipodromie zmagało się 77 jeźdzców z 19 krajów. ME w WKKW po raz pierwszy rozegrano w Polsce. Konkurencja ta, zwana również trójbojem jeździeckim, składa się z ujeżdżenia (sędziowie oceniają program w stępie, kłusie i galopie), widowiskowego crossu i skoków przez przeszkody. Wspomniany Michael Jung przystąpił do zawodów posiadając tytuły mistrza Europy, świata oraz złotego medalisty olimpijskiego.