https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Największa inwestycja

 
Od kilkunastu dni trwa budowa ulicy Królowej Elżbiety w Świebodzicach. To jedna z największych inwestycji drogowych w mieście w ostatnich latach. Samorząd przeznaczy na nią 4,5 mln zł z własnego budżetu.
 
Ulica Królowej Elżbiety znajduje się na Osiedlu Piastowskim, w rejonie, który dynamicznie się rozwija. Budowa drogi stała się prawdziwą koniecznością.
– Infrastruktura drogowa jest w tym miejscu niezbędna. Funkcjonuje tu przedszkole, przychodnia zdrowia, rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Ulica Królowej Elżbiety stała się po prostu niedrożna, stąd konieczność przystąpienia do prac – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.
Budowa ulicy Królowej Elżbiety to bardzo duże zadanie, obejmujące budowę nawierzchni jezdni i chodnika, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W ramach inwestycji powstanie także oświetlenie. Zdanie jest kontynuacją prac, wykonanych dwa lata temu. Łączny koszt to 4,5 mln zł. Obecnie trwają prace na tzw. sięgaczu, wykonanym w 2015 roku. W obrębie ulicy Królowej Elżbiety występują utrudnienia komunikacyjne, została przygotowana zastępcza organizacja ruchu. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.
W rejonie osiedla dobiega końca inna, drogowa inwestycja – remont nawierzchni ulicy Mieszka I i 3 Maja. Koszt tego zadania to ponad 1 mln zł, ale miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 w wysokości ponad 500 tys. zł. Trwa ostatni etap prac, tzn. remont odcinka od ul. Mieszka I do Jeleniogórskiej.
(ABP)
swiebodzice budowa drogi

REKLAMA

Kliknij tutaj