https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Promesa dla powiatu

 
14 lipca 2017 r. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał promesy na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
W spotkaniu uczestniczyła również minister Elżbieta Witek, która podkreśliła, że wniosków złożonych przez samorządy jest tak dużo, że z uwagi na ograniczone możliwości finansowe dofinansowanie może otrzymać jedynie część samorządów. Promesy MSWiA otrzymały 22 gminy i 3 powiaty. Największe dofinansowanie wśród powiatów i jedno z największych ze wszystkich samorządów otrzymał Powiat Wałbrzyski.
– Kolejny już raz Powiat Wałbrzyski otrzymał jedno z najwyższych dofinansowań z czego jestem bardzo dumny. Jak już wspomniała Pani Minister Elżbieta Witek, wniosków o dofinansowanie składanych są ogromne ilości. Dlatego trzeba być naprawdę skutecznym w działaniach, aby te środki otrzymać, co czynię ja wraz z moimi współpracownikami z zarządu powiatu i przy wsparciu pracowników naszego urzędu, za co im wszystkim z tego miejsca serdecznie dziękuję – powiedział odbierając promesę Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.
Podczas uroczystości Wojewoda wręczył promesy przedstawicielom 25 samorządów z Dolnego Śląska o łącznej wartości 12,371 mln złotych.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
witek cichura

REKLAMA

Kliknij tutaj